Morpol S.A. zmienia nazwę na Mowi Poland S.A.

0

Mowi Poland S.A. to nowa nazwa Morpolu. Nowa nazwa – Mowi – funkcjonuje już we wszystkich biurach i zakładach norweskiej organizacji Marine Harvest, do której należy ustecki zakład.  

Morpol S.A. rozpoczął kilkutygodniowy proces zmiany nazwy na Mowi Poland S.A. Zarząd spółki zdecydował o zmianie nazwy usteckiego giganta przetwórstwa łososia w ślad za zmianą nazwy norweskiej spółki Marine Harvest, której częścią jest Morpol. Norweska firma od 1 stycznia 2019 r. operuje na całym świecie już pod nazwą Mowi.

John-Paul McGinley, członek zarządu Mowi Poland S.A.:

– W pierwszej połowie br. Mowi planuje wprowadzić na rynek nową markę o takiej samej nazwie, MOWI. Produkty pojawią się w pierwszej kolejności w Polsce. Biorąc pod uwagę plany rozwoju związane z MOWI, firma zdecydowała, że wprowadzenie nowej marki połączy ze zmianą nazwy całej organizacji.

Produkty MOWI będą wytwarzane w usteckiej fabryce Mowi Poland S.A.
Dla zakładu oznacza to wydzielenie specjalnej strefy produkcyjnej oraz stworzenie zespołu w dziale produkcji, który będzie odpowiadał za produkty MOWI. Wprowadzenie marki premium do usteckiej fabryki to dla zakładu ogromny prestiż, ale i odpowiedzialność oraz nieustanne dbanie o wysokie standardy produkcji.

Dbałość o produkty zawsze była domeną firmy, jednak teraz idea „dbania” staje się centralnym punktem filozofii biznesu prowadzonego przez Mowi.

– Dla każdej firmy naturalną tendencją jest dbanie o produkty, klientów
i konsumentów. Dla nas „care” oznacza o wiele więcej. Dbamy o nasze ryby na każdym etapie ich hodowli, a jako globalna firma czujemy także odpowiedzialność za stan naszej planety, dlatego realizujemy ideę Niebieskiej Rewolucji. Będąc dużym pracodawcą, chcemy dbać o pracowników, a jako członek lokalnej społeczności, być aktywnym partnerem dla podmiotów tworzących małe ojczyzny. Firma chciałaby, aby również pracownicy zaangażowali się w realizację idei dbałości, wyrażanej jako troska o produkty, swoich współpracowników i miejsce pracy – mówi Teis Knudsen, prezes zarządu Mowi Poland S.A.

Czytaj również:  W Warszawie stanęły recyklomaty ufundowane przez firmę Coca-Cola

Obecnie Mowi Poland S.A. zatrudnia ponad 4000 pracowników i produkuje
w 7 zakładach produkcyjnych w 3 lokalizacjach – w Duninowie, Lęborku oraz Strzelinie. Ponadto w Gdańsku mieści się siedziba Mowi Central Europe – centrum zarządzające sprzedażą oraz dystrybucją produktów w szeregu krajów europejskich, jak np. Szwecja, Polska, Czechy, Niemcy, Austria, Szwajcaria czy Włochy. W Gdańsku działa również, utworzone we wrześniu 2017 r., Centrum Wsparcia Biznesowego firmy zatrudniające ponad 120 wysokiej klasy specjalistów. Ustecki zakład Mowi Poland S.A. każdego dnia produkuje ok. 500 000 zdrowych i smacznych posiłków, które wysyła do klientów na czterech kontynentach.