Najbardziej opiniotwórczą stacja radiową w 2010 roku było RMF FM

antena telewizyjna

RMF FM cytowano w zeszłym roku aż 3 397 razy. Drugą stację w rankingu – Radio Zet – cytowano tylko 1 882, a TOK FM – 1424 razy. RMF FM już po raz kolejny zostało uznane za najbardziej opiniotwórczą stację radiową roku.

Tak silną pozycje w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów RMF FM zawdzięcza między innymi informacjom dziennikarzy śledczych, politycznych, cytowaniom z wywiadów politycznych oraz wiadomościom reporterów lokalnych i korespondentów zagranicznych.

W zeszłym roku dziennikarze śledczy RMF FM m.in. dotarli do zeznań funkcjonariuszy BOR, którzy byli na lotnisku w Smoleńsku w chwili katastrofy.

Ważne wypowiedzi padały także w wywiadach RMF FM (Kontrwywiad, Przesłuchanie): to w Kontrwywiadzie – nie żyjący już – Janusz Kurtyka ujawnił informację o ekshumacji Stanisława Pyjasa a ówczesny minister spraw wewnętrznych zapowiedział reformę emerytur mundurowych. W Przesłuchaniu natomiast Joanna Kluzik-Rostkowska wypowiedziała posłuszeństwo Jarosławowi Kaczyńskiemu, a Leszek Balcerowicz wystąpił z ostrą krytyką polityki gospodarczej rządu

Reporterzy polityczni RMF FM ujawnili m.in. informacje o budżecie kancelarii prezydenta, który w kampanii prezydenckiej miał spadać a po wyborach wzrósł. Reporterzy lokalni RMF FM jako pierwsi informowali o głośnej sprawie zaatakowania nożem jednej uczennicy przez drugą w krakowskim gimnazjum i braku reakcji nauczycieli.

Radio RMF FM jest liderem słuchalności w Polsce, z udziałem w rynku wynoszącym 26 proc. i zasięgiem dziennym 32 proc. W atrakcyjnej grupie osób z wyższym wykształceniem zasięg dzienny radia RMF FM wynosi 31 proc.

Źródło: http://www.rmf.fm, Radio Track, MillwardBrown SMG/KRC, 10-12.2010, próba odpowiednio: 20997, 5446.