NEXERA członkiem KIGEiT

0

Z początkiem lutego br. operator telekomunikacyjny NEXERA została członkiem Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Firma rozwijająca światłowodową sieć dostępową w 4 regionach należy do grupy największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce.

Firma NEXERA rozpoczęła współpracę z KIGEiT, ekspercką organizacją non-profit, zrzeszającą podmioty z polskiego sektora elektroniki i telekomunikacji. Izba, reprezentując zrzeszone podmioty, działa na rzecz rozwoju rynku elektroniki i telekomunikacji, m.in. w zakresie legislacji

– Jako firma znajdująca się w czołówce polskich operatorów sieci światłowodowych i uczestnicząca w największym projekcie informatyzacji Polski, cieszymy się z wizji jeszcze ściślejszej współpracy z innymi uczestnikami rynku. Mamy nadzieję, że kooperacja na rzecz korzystnych rozwiązań legislacyjnych i regulacyjnych pozwoli nam osiągnąć cel, jakim jest budowa nowoczesnych sieci światłowodowych i dostarczanie usług telekomunikacyjnych najwyższej jakości – mówi Jacek Wiśniewski, prezes zarządu NEXERY.

Przedstawiciel Izby zauważa, że sieć światłowodowa rozwijana przez warszawską spółkę przynosi szereg korzyści operatorom detalicznym i ich klientom. – NEXERA udostępnia operatorom detalicznym gotową, nowoczesną sieć światłowodową, dzięki czemu mogą oni oferować abonentom usługi najwyższej jakości. Otwartość nowego członka Izby na współpracę stwarza bardzo przejrzyste i sprzyjające warunki dla rozwoju skutecznej konkurencji i podnoszenia atrakcyjności oferowanych usług. Wierzymy, że dzięki współpracy z innymi operatorami NEXERA będzie miała znaczący udział w staraniach Izby na rzecz rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Polsce – dodaje Eugeniusz Gaca.