Nowy Zarząd PZU SA

0

Rada Nadzorcza PZU SA podjęła decyzję o składzie Zarządu PZU SA na rozpoczynającą się w czerwcu kadencję. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zostanie on rozszerzony i będzie liczył 7 osób.

Grupę PZU swoim doświadczeniem wzbogacą:
Bogusław Skuza jako Członek Zarządu nadzorujący obszar biznesu korporacyjnego,
Ryszard Trepczyński jako Członek Zarządu nadzorujący obszar inwestycji,
Marcin Halbersztadt jako Członek Zarządu nadzorujący obszar IT,

Do Zarządu PZU S.A. wejdzie również Tomasz Tarkowski jako Członek Zarządu nadzorujący obszar likwidacji szkód i operacji. Na kolejną kadencję powołano także dwóch obecnych Członków Zarządu PZU S.A.: Przemysława Dąbrowskiego, nadzorującego finanse (CFO) oraz Witolda Jaworskiego, nadzorującego obszar biznesu detalicznego.

„Jestem zadowolony, że zakończony proces wzbogaca Grupę PZU o doświadczonych menadżerów. Z satysfakcją przyjąłem także decyzję Rady Nadzorczej o zatwierdzeniu moich dotychczasowych współpracowników na kolejną kadencję. Potwierdzenie wysokich kompetencji sprawdzonych osób na kluczowych stanowiskach oraz drużynowego sposobu działania obu Zarządów zapewnia kontynuację wdrażanej strategii. Zarówno dotychczasowym współpracownikom, jak i kolegom, którzy dołączą do nas na nową kadencję serdecznie gratuluję.” – powiedział Andrzej Klesyk, Prezes Zarządu PZU SA.

Wcześniej, 16 marca br. Rada Nadzorcza zatwierdziła Andrzeja Klesyka na kolejną, 3-letnią kadencję na stanowisku Prezesa Zarządu PZU SA.

Fundamentem dalszego wdrażania strategii Grupy PZU nadal będzie wspólne, zespołowe działanie Zarządów PZU SA i PZU Życie SA. Zarządy będą razem odpowiedzialne za osiąganie celów biznesowych Grupy. Wraz z poszerzeniem składu Zarządu PZU SA to się nie zmienia. Osoby zasiadające w Zarządzie PZU Życie, o ile nie pełnią roli w nowo sformowanym Zarządzie PZU SA, nadal będą Dyrektorami Grupy, którzy w PZU SA nadzorują analogiczne obszary biznesowe. Pozwoli to utrzymać sprawdzony już model operacyjny.

Czytaj również:  TOP3 trendy, które kształtują przyszłość rynku biurowego