Olympus otwiera centrum biznesowe we Wrocławiu

Otwarcie Olympus Business Services Europe
Otwarcie Olympus Business Services Europe

Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Pani Ewa Kaucz, w towarzystwie dyrektor zarządzającej oddziału Olympus Business Services Europe (OBSE) Pani Agnieszki Orłowskiej oraz generalnego dyrektora zarządzającego Olympus Europa Pana Stefana Kaufmanna, oficjalnie przecięła wstęgę, otwierając nowy oddział OBSE we Wrocławiu.  Firma zajęła biuro o powierzchni blisko 5 400 mkw. w nalężącym do LC Corp SA prestiżowym biurowcu Retro Office House.  Olympus szacuje, że w związku z dynamicznym rozwojem do roku 2020 powstanie tu nawet 200 kolejnych miejsc pracy.

Otwarcie Olympus Business Services Europe
Otwarcie Olympus Business Services Europe

Nowopowstałe centrum usług wspólnych będzie odpowiedzialne za obsługę procesów biznesowych firmy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Pracownicy centrum OBSE pełnią przede wszystkim obowiązki administracyjne związane z finansami, łańcuchem dostaw i wsparciem sprzedaży. W przyszłości będą się także zajmować obsługą kadrową. W związku z dynamicznym rozwojem wrocławskiego oddziału, firma przewiduje, że do roku 2020 powstanie tu nawet 200 kolejnych miejsc pracy. Dzięki regularnej i bliskiej współpracy z osobami z innych oddziałów w regionie EMEA, pracownicy centrum od razu mogli poczuć, że są częścią dynamicznej i międzynarodowej firmy.

– Entuzjazm, jaki towarzyszył nam podczas zakładania pierwszego centrum biznesowego firmy Olympus, w połączeniu ze świadomością bycia częścią renomowanej globalnej marki zajmującej się technologiami medycznymi, stworzył wyjątkową kulturę korporacyjną oddziału OBSE – mówi Agnieszka Orłowska, Dyrektor zarządzający Olympus Business Services Sp. z o.o. – Już w ciągu pierwszych kilku miesięcy udało nam się zbudować wspaniały, ponad 100 osobowy zespół. Czujemy się jak w międzynarodowej rodzinie – dodaje Agnieszka Orłowska.

Kierunek Wrocław

Firma Olympus na otwarcie oddziału OBSE wybrała mieszczący się we Wrocławiu prestiżowy biurowiec Retro Office House.

Firma Olympus na otwarcie oddziału OBSE wybrała mieszczący się we Wrocławiu prestiżowy biurowiec Retro Office House
Firma Olympus na otwarcie oddziału OBSE wybrała mieszczący się we Wrocławiu prestiżowy biurowiec Retro Office House

– Wybór Wrocławia oraz budynku Retro Office House przez tak uznaną firmę, jaką niewątpliwie jest Olympus, to powód do zadowolenia dla całego regionu. Firma doceniła zaplecze edukacyjne miasta z wykształconymi absolwentami wrocławskich uczelni, potencjał rozwoju oraz jego wielokulturowość – mówi Izabela Miśta-Brzeska, manager ds. najmu, LC Corp SA. – Cieszymy się, że kolejna renomowana marka zaufała firmie LC Corp i wynajęła powierzchnię w Retro Office House. Otwarcie oddziału w świetnie zlokalizowanym biurowcu klasy A, daje zatrudnionym tutaj osobom duży komfort pracy. Firmy doceniają też nowoczesne rozwiązania w biurach oraz możliwość urządzenia lokali specjalnie według ich indywidualnych potrzeb i wymagań. Najlepszym świadectwem dla Retro Office House jest jego 100% komercjalizacja oraz stabilny portfel zadowolonych ze współpracy najemców – dodaje Izabela Miśta-Brzeska.

Ciekawym pomysłem na przywitanie się firmy z mieszkańcami Wrocławia była organizacja festiwalu Olympus Perspective Playground. To pierwsza odsłona tej interaktywnej wystawy sztuki w Polsce. Wcześniej zawitała ona m.in. do Barcelony, Paryża czy Berlina. We Wrocławiu zorganizowana została w starej zajezdni tramwajowej. Wydarzenie łączy zainteresowanie optyką, fotografią z artystycznymi doznaniami. Pokazuje też ogromne znaczenie technologii w medycynie oraz doświadczenie firmy Olympus w tym zakresie. Wystawę można oglądać do 10 marca.