Ovid Works podsumowuje II kw. 2021 r.

Jacek Dębowski
Jacek Dębowski, prezes zarządu Ovid Works

Ovid Works S.A., notowane na NewConnect niezależne studio gamingowe z Warszawy, podsumowuje miniony kwartał. W tym czasie Spółka odnotowała stratę na poziomie rentowności EBITDA i zysku netto. W II kw. 2021 r. Ovid Works kontynuował prace nad dwoma głównymi projekty: Interkosmos 2 oraz Nemesis Distress, co naturalnie wiązało się z kosztami produkcji gier.

Przed nami dwa ważne projekt, które realizujemy od ponad roku – są to Nemesis: Distress oraz kontynuacja gry Interkosmos na VR. Oczywiście traktujemy je, jako inwestycje, dlatego w minionym okresie odnotowaliśmy straty. Jednak mocno wierzymy w nowe produkcje i dokładamy wszelkich starań, abyśmy po ich wydaniu mogli zacząć zbierać owoce naszej pracy. ­­– komentuje Jacek Dębowski, prezes zarządu Ovid Works.

Ovid Works wspólnie z firmą Awaken Realms realizuje projekt Nemesis: Distress. Rozgrywka będzie się odbywać w mrocznym i trzymającym w napięciu klimacie statku kosmicznego, gdzie na przebywając na jego pokładzie gracze będzie czekać śmiertelne zagrożenie. W grze będą występowały elementy współpracy oraz konieczność podejmowania ciężkich decyzji, którym to gracze będą musieli stawić czoła – decyzji, które mogą być nierzadko fatalne w skutkach dla innych członków załogi. Premiera gry w wersji Early Access planowana jest jeszcze w tym roku.

Prace w projekcie Nemesis przebiegają zgodnie z planem, aktualnie koncentrujemy się na realizacji i usprawnianiu mechanik dostępnych dla każdego gracza. Jestem bardzo zadowolony również z przebiegu prac nad warstwą graficzną i muzyczną – w tym w szczególności w obszarze muzyki adaptacyjnej. Już teraz mogę powiedzieć, że cała ta oprawa nada grze unikalny klimat. Dodatkowym atutem naszego tytułu jest fakt, że będzie to gra wieloosobowa, a jak na razie w naszym portfolio nie mamy żadnej odsłony gry, gdzie gracze mogą razem ze sobą cieszyć się rozgrywką. – komentuje Jacek Dębowski, prezes zarządu Ovid Works.

Oprócz Nemesis: Distress Ovid Works pracuje jeszcze nad projektem VR. Gra nazywa się Interkosmos 2 i jest sequelem gry Interkosmos, która cieszyła się bardzo pozytywnymi opiniami. Firma chce wykorzystać popularność, którą zdobyła pierwsza odsłona gry i w oparciu o nią zbudować nową grę sprawiając, aby była bardziej otwarta i wymagająca. Jednymi z nowości, jakie ujrzymy będzie m. in.  modularność gry i opcja rozgrywania kilku różnych scenariuszy, w oparciu o nowostworzony system orbitalny. Co więcej spółka dużo pracuje nad optymalizacją gry na Oculus Quest, dopracowują mechaniki oraz warstwę wizualną. Warto dodać, że firma rozpoczęła pracować nad fabułą wspólnie z Klubem Komediowym. Produkcja będzie wydawana na urządzenia VR i PC.