Pozytywne rekomendacje na Wall Street w cieniu spadków

wall street giełda (1)

Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy wskazują na otwarcie notowań na rynku kasowym poniżej środowego zamknięcia. Indeksy giełdowe mogą zniżkować w czwartek ze względu na rosnące obawy o globalne rozprzestrzenianie się koronawirusa. Liczba przypadków we Włoszech stale rośnie, a nowe przypadki w Europie zostały potwierdzone. W Stanach Zjednoczonych sytuację swoim przemówieniem próbował uspokoić Donald Trump, jednak jak na razie nieskutecznie.

Na Wall Street jednak nie brakuje spółek, które albo opierają się spadkom, albo dostają nowe wyższe ceny docelowe. Tak jest również w przypadku spółki Salesforce, która 25 lutego opublikował wyniki za czwarty kwartał. Firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania do zarządzania klientami miała w tym czasie przychody w wysokości 4,85 mld dolarów. Konsensus rynkowy znajdował się na poziomie 4,75 mld. W całym roku 2019 spółka odnotowała zysk w wysokości 126 mln USD przy przychodach równych 17,1 mld USD. Od początku roku cena akcji wzrosła do wczorajszego zamknięcia o ponad 8 proc.

Według analityków Argus Research Corp. poziom ceny docelowej dla rekomendacji kupna może zostać przesunięty na poziom 215 USD za akcję z poziomu 180 USD. Cena ta znajduje się 20 proc. powyżej rynku. Średni poziom ceny docelowej dla CRM to 210,55 USD. Na Wall Street spółka ma 37 rekomendacji kupna, 4 trzyma i 0 sprzedaj. Z kolei analitycy Canaccord Genuity, którzy również utrzymują rekomendację kupna, podnieśli cenę docelową ze 185 USD do 200 USD. Spółka Salesforce również poinformowała, że uzgodniono przejęcie firmy Vlocity, dostawcy oprogramowania w chmurze oraz na natywnie zbudowanej aplikacji na platformie Salesforce za 1,33 mld USD.

Kolejną ze spółek, dla której podniesiona została cena docelowa, jest dobrze znana wszystkim grafikom, i nie tylko, Adobe. Analitycy Morgan Stanley podnieśli cel dla ceny akcji do 450 USD z 410 USD. Poziom wyznaczony przez bank jest najwyższym na Wall Street i jest o 28 proc. powyżej wczorajszej ceny zamknięcia. Adobe ma 20 rekomendacji kupna, 11 trzymaj i 0 sprzedawaj. Od początku roku akcje spółki podrożały o ponad 7 proc., a dwa tygodnie temu ustanowiły swój rekord na poziomie 386,75 USD.

W szerszym kontekście obecnych wydarzeń warto zwrócić uwagę na oczekiwania odnośnie dalszych działań Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. Według uczestników rynku stopy procentowej Fed może w tym roku dwukrotnie obciąć stopę funduszy federalnych po 25 p.b. Niższe stopy procentowe są z reguły katalizatorem dla dalszych wzrostów, zwłaszcza na amerykańskim rynku akcji.

Departament Zarządzania Aktywami
Copernicus Capital TFI S.A.