Przewodnik po rynkach afrykańskich od Banku BGŻ BNP Paribas

Jerzy Śledziewski, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, obszar Bankowości Korporacyjnej
Jerzy Śledziewski, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, obszar Bankowości Korporacyjnej

Bank BGŻ BNP Paribas przygotował „Przewodnik po rynkach afrykańskich” dla firm korporacyjnych i MSP. To pierwsze tak kompleksowe opracowanie przygotowane specjalnie na potrzeby polskiego biznesu. Przedsiębiorcy znajdą w nim wskazówki i praktyczne informacje z zakresu prowadzenia firmy na rynkach afrykańskich, budowania relacji z kontrahentami i pracownikami. Publikacja została przygotowana przez ekspertki z zakresu socjologii, afrykanistyki, ekonomii i politologii: dr Malwinę Bakalarską, dr Annę Masłoń – Oracz oraz dr Katarzynę Nawrot. „Przewodnik po rynkach afrykańskich” zawiera również historie przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces na rynkach zagranicznych i dzielą się doświadczeniami i wyzwaniami z jakimi się zmierzyli.

„Przewodnik po rynkach afrykańskich” powstał w ramach Programu Handlu Zagranicznego, który Bank BGŻ BNP Paribas prowadzi wspólnie z Partnerami: KUKE, Bisnode oraz dziennikiem Rzeczpospolita. Firmy korporacyjne i z sektora MSP mogą otrzymać wsparcie w zakresie poszukiwania nowych rynków zbytu i wiarygodnych kontrahentów dzięki międzynarodowej sieci powiązań Partnerów Programu.

Jerzy Śledziewski, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, obszar Bankowości Korporacyjnej
Jerzy Śledziewski, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, obszar Bankowości Korporacyjnej

– Afryka składa się z ponad pięćdziesięciu krajów, zróżnicowanych pod względem kulturowym i politycznym. Decyzja o rozpoczęciu kontaktów handlowych powinna być poprzedzona rzetelną analizą danego rynku, aby móc w pełni wykorzystać szanse związane z perspektywami znaczącego podnoszenia się poziomu życia mieszkańców Afryki – podkreśla Jerzy Śledziewski, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas odpowiedzialny za Obszar Bankowości Korporacyjnej i MSP.

Po pierwszej, udanej wiosennej edycji, jesienna seria spotkań z przedsiębiorcami w sposób szczególny prezentuje możliwości ekspansji zagranicznej ukierunkowanej na młode, szybko rozwijające się rynki kontynentu afrykańskiego. Polski biznes dostrzega szanse drzemiące w Afryce, co pokazują Wydarzenia Programu Handlu Zagranicznego, które zarówno w dużych jak i mniejszych miastach, cieszą się dużym zainteresowaniem. Naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców z Polski wychodzi szeroka sieć kontaktów BNP Paribas, poprzez którą mogą oni otrzymać wsparcie 11 centrów Finansowania Handlu oraz 36 Centrów Biznesowych z których obecnie korzysta ponad 17 000 afrykańskich firm korporacyjnych i MSP.

Firmy zainteresowane otrzymaniem przewodnika, zapraszamy do kontaktu z lokalnym Centrum Bankowości Korporacyjnej bądź Centrum Biznesowym MSP Banku BGŻ BNP Paribas.