Pyramid Games z dofinansowaniem w ramach konkursu GameINN

analizy raporty

Pyramid Games, notowany na NewConnect producent gier wideo z grupy PlayWay, podpisał umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na dofinansowanie projektu pod nazwą – Opracowanie innowacyjnego systemu OpenCoOp do tworzenia i dodawania trybu kooperacyjnego online do symulatorowych gier singleplayer. Łączna wartość projektu wynosi prawie 870 tys. zł, z czego przyznane dofinansowanie to ponad 615 tys. zł. Autorski projekt Pyramid Games będzie realizowany od 1 października br. do 30 września 2022 roku.

– Z satysfakcją informujemy o podpisaniu umowy z NCBiR, w ramach programu GameINN na opracowanie złożonego systemu, który pozwoli na wdrażanie do gier symulacyjnych singleplayer trybu kooperacji online. Autorskie rozwiązanie będziemy chcieli zastosować w naszych grach, m.in. w Occupy Mars, które przyciąga obecnie największą uwagę wśród produktów z naszego portfolio. Docelowo usługę dodawania trybu kooperacji dedykujemy także innym firmom z branży gamedev – informuje Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games. – Znalezienie się w gronie firm, które otrzymują środki na realizację innowacyjnych pomysłów, jest dla nas potwierdzeniem technologicznej dojrzałości naszych rozwiązań. Cieszymy się, że możemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju rodzimego rynku gier wideo – dodaje Jacek Wyszyński.

Celem program sektorowego GameINN jest zwiększenie konkurencyjności krajowego sektora producentów gier wideo na rynku globalnym. Program został zainicjowany przez Porozumienie Polskie Gry.

Obecnie Pyramid Games pracuje nad kilkoma autorskimi tytułami. Od sierpnia na platformie Steam dostępny jest prolog gry Occupy Mars: The Game, który otrzymał pozytywne oceny od graczy. Gra znajduje się także na liście najbardziej wyczekiwanych premier. – Jednocześnie przygotowujemy się do premiery Dinosaur Fossil Hunter, której wydanie  w trybie Early Access planujemy jeszcze w tym roku. Gra również znajduje się na globalnej topliście najbardziej oczekiwanych gier platformy Steam – mówi Jacek Wyszyński.

Aktualnie zespół Pyramid Games tworzy także kilka gier na zlecenie, chodzi m.in. o Castle Flipper, Farming Life oraz ZooKeeper, których współwydawcami są Gaming Factory i Ultimate Games.

Spółka pracuje również nad Car Mechanic Simulator 2021 Auctions Mobile, którego wydawcą jest PlayWay, a także nad innymi grami. We wrześniu, w ramach współorganizowanego przez spółkę wydarzenia ERC Space and Robotics Event 2020, Pyramid Games zaprezentowało specjalną e-sportową wersję symulatora naprawy łazików marsjańskich – Rover Mechanic Simulator. Udostępniona w lutym br. wersja gry w trybie wczesnego dostępu do tej pory sprzedała się w nakładzie ponad 12 tys. kopii.

Symulator naprawy łazików marsjańskich zebrał doskonałe opinie od graczy. Wczesna wersja uzyskała ponad 90 proc. pozytywnych recenzji. Cieszymy się, że  w interesujący dla graczy sposób połączyliśmy rozrywkę z edukacją. Obecnie finalizujemy prace nad rozszerzoną wersją gry i jej wyjściem z trybu Early Access – dodaje prezes Pyramid Games.

Wishlista pełnej wersji Rover Mechanic Simulator, której wydawcą jest PlayWay, wynosi obecnie ponad 26 tys. zapisów. Premiera projektu zaplanowana jest jeszcze w 2020 roku.

Od sierpnia br. akcje Pyramid Games są notowane na rynku NewConnect.