Revolut wchodzi na rynek kont oszczędnościowych w Polsce

Saving Vaults EUR – light

Revolut ogłosił, że wchodzi na polski rynek produktów oszczędnościowych z ofertą oprocentowanych 0,3% rocznie kont z codzienną kapitalizacją odsetek w EUR. Tym samym, Revolut chce dać klientom możliwość by nie tylko, jak dotychczas, odkładali oszczędności w sejfach Vault w EUR, ale także zarabiali na odsetkach.

Przy historycznie niskim oprocentowaniu kont oszczędnościowych w Europie i rosnącej inflacji (jej średni poziom w strefie euro wynosi już 4,1%* a w niektórych krajach w Europie jak Polska nawet 6,4%**) wartość oszczędności klientów ulega erozji. By ograniczyć wpływ inflacji klienci szukają kont, które pozwalają zarabiać na odsetkach z oszczędności. Niestety, banki w strefie euro oferują dziś oprocentowanie overnight depozytów na poziomie tylko 0,01%***. Niektóre banki w Europie oferują nawet ujemne oprocentowanie – pobierając opłatę za przechowywanie oszczędności klientów w banku. Klienci zasługują na więcej.

Środki polskich klientów Metal wpłacone do Saving Vaults w Revolut są oprocentowane 0,3% w skali roku oraz chronione przez belgijski fundusz gwarancyjny do kwoty 100.000 EUR. Prócz konkurencyjnego oprocentowania, Saving Vault w Revolut dają elastyczność: nie ma kwoty minimalnego depozytu, wypłacić środki można w każdej chwili, a odsetki wypłacane są codziennie.

By pomnażanie oszczędności w Revolut było maksymalnie wygodne, klienci mogą przekazywać środki do sejfów Vault w sposób automatyczny, na przykład w formie zaokrąglonych do najbliższej kwoty całkowitej końcówek z codziennych płatności. Mogą też ustawić cykliczne doładowanie sejfów, lub wpłacić środki jednorazowo. Klienci planów Metal w Revolut mogą kilkoma kliknięciami przekształcić swoje istniejące sejfy Vault w oszczędnościowe sejfy Vault w EUR i korzystać z konkurencyjnego oprocentowania 0,3% w skali roku.

Saving Vault to nowa odsłona popularnego w Revolut produktu, sejfów Vault uruchomionych w kwietniu 2018 r. Od tego czasu klienci założyli już ponad 3 miliony sejfów Vault i codziennie zakładają ok. 9 tysięcy nowych. Do dziś klienci Revolut ulokowali w swoich sejfach Vault w sumie ponad 700 milionów EUR.

“Lata historycznie niskich stóp procentowych znacznie ograniczyły wybór klientów, którzy pragną chronić i powiększać swoje oszczędności. Savings Vaults pozwalają nam zaoferować klientom w Polsce konkurencyjne oprocentowanie w połączeniu z elastycznością i ochroną” – powiedział Joe Heneghan, prezes Revolut Bank.

“To kolejny krok w kierunku realizacji wizji Revolut – demokratyzacji branży usług finansowych i zapewnienia klientom dostępu do bardziej wartościowych usług i produktów, niż oferują dziś tradycyjne europejskie banki. Chcemy wprowadzić na rynek w Europie nowoczesne produkty oszczędnościowe, które pomogą konsumentom oszczędzać pieniądze w sposób bardziej efektywny.”

Saving Vault są obecnie dostępne wyłącznie w walucie EUR dla klientów planów Revolut Metal. Klienci planów Premium, Plus i Standard w Polsce otrzymają dostęp do oprocentowanych niżej niż w Metal oszczędnościowych kont już niebawem. Revolut zaoferuje Saving Vault także w innych walutach i w innych krajach w Europie w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy.

Metal to topowy plan w Revolut oferowany w ramach comiesięcznej opłaty subskrypcyjnej 49,99 zł. Poza usługami dostępnymi w darmowym planie Standard, klienci Metal korzystają z dodatkowych benefitów, takich jak nielimitowana wymiana walut, globalne ubezpieczenie medyczne w podróży, brak prowizji Revolut za wypłaty z bankomatów do kwoty 3.000 zł miesięcznie, nielimitowane wirtualne karty ze zmiennym numerem do bezpiecznych zakupów online, dostęp do saloników lotniskowych, szerszej oferty Revolut Junior, metalowych kart z opcją personalizacji, cashbacku oraz rabatów i zniżek za zakupy.