Richard Gaskin nowym Prezesem Zarządu Banku BPH

0

Powołanie Richarda Gaskina zakończyło trwający prawie rok międzynarodowy proces rekrutacji, który obejmował wielu polskich i zagranicznych kandydatów. Rekrutację prowadził specjalnie powołany w tym celu Komitet ds. wyboru kandydata na stanowisko Prezesa Zarządu Banku składający się z czterech członków Rady Nadzorczej Banku BPH (w tym dwóch niezależnych), przy wsparciu zewnętrznej firmy doradztwa personalnego.

– Cieszę się, że Richard został powołany na to stanowisko. To światowej klasy lider, który wielokrotnie udowodnił swoją skuteczność. Chcemy inwestować w rozwój Banku BPH i jestem przekonany, że z Richardem u steru Bank będzie odnosił liczne sukcesy – powiedział Dmitri Stockton, Prezes GE Capital Global Banking. Richard Gaskin jest doświadczonym menedżerem GE. W 2005 roku został Prezesem Zarządu GE Money Banku w Rosji, który zbudował praktycznie od podstaw. W 2009 roku dodatkowo objął funkcję Prezesa GE Money Banku na Łotwie, pomagając ustabilizować jego sytuację podczas kryzysu finansowego.

Karierę w GE Richard Gaskin rozpoczął w 1999 roku jako Dyrektor Sprzedaży kredytów samochodowych GE Capital w Irlandii. Następnie pełnił funkcję Lidera Jakości GE Money w Szwajcarii i Dyrektora Zarządzającego biznesu samochodowego GE Money w Wielkiej Brytanii. Wcześniej, przez 13 lat pracował w Ford Credit w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Richard Gaskin jest obywatelem brytyjskim, posiada tytuł MBA Henley Management College w Wielkiej Brytanii. Warunkiem objęcia stanowiska Prezesa Zarządu przez Richarda Gaskina jest uzyskanie zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu będzie pełnił dotychczasową funkcję p.o. Prezesa Zarządu i Wiceprezesa Zarządu Banku.

Czytaj również:  Alior Bank obchodzi 10-lecie działalności