Richard Gaskin nowym Prezesem Zarządu Banku BPH

Richard Gaskin, Prezes Zarządu Banku BPH
Richard Gaskin, Prezes Zarządu Banku BPH

Powołanie Richarda Gaskina zakończyło trwający prawie rok międzynarodowy proces rekrutacji, który obejmował wielu polskich i zagranicznych kandydatów. Rekrutację prowadził specjalnie powołany w tym celu Komitet ds. wyboru kandydata na stanowisko Prezesa Zarządu Banku składający się z czterech członków Rady Nadzorczej Banku BPH (w tym dwóch niezależnych), przy wsparciu zewnętrznej firmy doradztwa personalnego.

– Cieszę się, że Richard został powołany na to stanowisko. To światowej klasy lider, który wielokrotnie udowodnił swoją skuteczność. Chcemy inwestować w rozwój Banku BPH i jestem przekonany, że z Richardem u steru Bank będzie odnosił liczne sukcesy – powiedział Dmitri Stockton, Prezes GE Capital Global Banking. Richard Gaskin jest doświadczonym menedżerem GE. W 2005 roku został Prezesem Zarządu GE Money Banku w Rosji, który zbudował praktycznie od podstaw. W 2009 roku dodatkowo objął funkcję Prezesa GE Money Banku na Łotwie, pomagając ustabilizować jego sytuację podczas kryzysu finansowego.

Karierę w GE Richard Gaskin rozpoczął w 1999 roku jako Dyrektor Sprzedaży kredytów samochodowych GE Capital w Irlandii. Następnie pełnił funkcję Lidera Jakości GE Money w Szwajcarii i Dyrektora Zarządzającego biznesu samochodowego GE Money w Wielkiej Brytanii. Wcześniej, przez 13 lat pracował w Ford Credit w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Richard Gaskin jest obywatelem brytyjskim, posiada tytuł MBA Henley Management College w Wielkiej Brytanii. Warunkiem objęcia stanowiska Prezesa Zarządu przez Richarda Gaskina jest uzyskanie zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu będzie pełnił dotychczasową funkcję p.o. Prezesa Zarządu i Wiceprezesa Zarządu Banku.