Ringier Axel Springer Media AG finalizuje przejęcie portalu Onet.pl

zakupy komputer Internet

Po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów spółka Ringier Axel Springer Media AG sfinalizowała dziś transakcję przejęcia 75 proc. udziałów w Onet.pl – wiodącym portalu na polskim rynku internetowym. TVN S.A., dotychczasowy właściciel Onet.pl, posiada 25 proc. udziałów w holdingu kontrolującym portal.

Onet.pl dociera do 70 proc. użytkowników internetu w Polsce z szeroką ofertą treści informacyjnych i usług. Ringier Axel Springer Media AG, przejmując większość udziałów w portalu, konsekwentnie realizuje strategię digitalizacji w Europie Środkowo-Wschodniej – po przejęciu serwisu Onet.pl przychody z mediów cyfrowych stanowić będą 27 proc.
przychodów całej grupy.

Florian Fels, CEO Ringier Axel Springer Media AG: „Przejmując Onet.pl zrobiliśmy duży krok w kierunku zwiększenia udziału przychodów pochodzących z platform cyfrowych. Oprócz Serbii i Słowacji teraz także w Polsce jesteśmy liderem na rynku online. Dzięki współpracy z TVN zyskujemy wyjątkowe połączenie kompetencji w obszarze telewizji, internetu i prasy,
dlatego cieszymy się na myśl o przyszłej współpracy i możliwości dalszego rozwoju portalu Onet.pl”.

Robert Bednarski, CEO Onet.pl: „W ciągu ostatnich lat Onet.pl stał się jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku. Cieszymy się, że wspólnie z Ringier Axel Springer będziemy mogli rozwinąć ofertę o dodatkowe treści i usługi”.