Bosch przejmie polskiego Zelmera

zelmer

Utworzona w 1993 roku firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest polską spółką-córką niemieckiego koncernu BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH z siedzibą w Monachium, działającego na całym świecie z rocznym obrotem około 9,8 mld EUR, co daje mu silną pozycję na światowym rynku AGD.

Grupa posiada ponad 40 fabryk w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Azji. Jest właścicielem m.in. marek: Bosch, Siemens czy Gaggenau. Zelmer jest spółką holdingową, której faktycznym przedmiotem działalności jest posiadanie udziałów w spółkach zależnych oraz zarządzanie grupą Zelmer, zajmującą się produkcją i sprzedażą produktów AGD.

Dzisiaj BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, spółka zależna BSH Bosch und Siemens Hausger”te Gmbh, wezwała do sprzedaży 100 proc. akcji Zelmera oferując po 40 zł za akcję. Przyjmowanie zapisów potrwa od 4 grudnia 2012 r. do 11 lutego 2013 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 14 lutego 2013 r., a przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji przez KDPW to 19 luty 2013 r.

Dziś możemy z satysfakcją ogłosić, że proces, który trwał przez ostatnie kilkanaście tygodni zakończył się sukcesem. Pozyskaliśmy inwestora, który proponuje atrakcyjną cenę za akcję dla aktualnych akcjonariuszy. Jednocześnie będzie nas wspierał w dalszym rozwoju, uwzględniając i doceniając kluczowe zasoby firmy, jakimi są silna i dobrze rozpoznawalna marka Zelmer, nowoczesna fabryka w Rogoźnicy oraz doświadczenie i kompetencje pracowników – podkreśla Janusz Płocica, Prezes Zarządu Zelmer S.A.

BSH z zadowoleniem ocenia perspektywę przejęcia Zelmera. Akwizycja wzmocni obecność BSH w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Marka Zelmer cieszy się dużą rozpoznawalnością i uznaniem w segmencie małego AGD i sądzimy, że przyspieszy rozwój naszego obszaru Consumer Products – powiedział Dr. Ralf Fuchs, Executive Vice President Product division Consumer Products Global, BSH Group.