Spółka Dekpol S.A. wybuduje biurowiec dla Transprojektu

0

Firma Dekpol wybuduje w Gdańsku budynek biurowy o powierzchni ponad 2000 m2. Zakończenie prac i przekazanie inwestorowi obiektu do użytkowania planowane jest w drugim kwartale 2017 r.

Dekpol S.A. wybuduje biurowiec dla TransprojektuSpółka Dekpol S.A. podpisała umowę z firmą Transprojekt Gdański Sp. z o.o. na wykonanie kompleksowej budowy wielokondygnacyjnego budynku biurowego, wraz z niezbędną infrastrukturą, o powierzchni ponad 2000 m2. Inwestycja będzie realizowana w Gdańsku przy ul. Partyzantów 72A.

Transprojekt Gdański to jedno z najważniejszych biur projektowo-konsultingowych na polskim rynku, które prowadzi działalność na terenie całego kraju. W Gdańsku zlokalizowana jest centrala firmy. Dodatkowo w Warszawie firma posiada pracownię projektową.

Budynek będzie wbudowany od południowego szczytu w istniejący główny obiekt firmy i razem z nim będzie tworzyć jednolity – połączony kompleks, a projektowana elewacja ma sprawiać wrażenie, ze budynek unosi się ponad teren.

W zakres zakontraktowanych prac wchodzić będą roboty rozbiórkowe, roboty budowlano – wykończeniowe, wyposażenie obiektu, przyłącza sieci elektrycznych, teletechnicznych oraz sanitarnych, a także instalacje wewnętrzne i zagospodarowanie terenu obejmujące: drogi, chodniki, place postojowe i tereny zielone.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest w kwietniu 2017 r., natomiast termin uzyskania ostatecznej i bezwarunkowej decyzji o udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestycji określono na maj 2017 r.

 „Oferowane przez nas usługi generalnego wykonawstwa są bardzo dobrze oceniane przez klientów. Dzięki temu systematycznie powiększamy portfel realizowanych zamówień, umacniając tym samym naszą pozycję w branży budowlanej” – powiedział Mariusz Tuchlin, Prezes Dekpol S.A.

Dekpol jest firmą budowlaną specjalizującą się w usługach generalnego wykonawstwa. Ten segment działalności w I kwartale br. zapewnił około 85% skonsolidowanych przychodów spółki, które w tym okresie łącznie wyniosły 53 mln zł. W ramach generalnego wykonawstwa Dekpol prowadzi usługi w zakresie budowy obiektów przemysłowych, magazynowych, handlowych, usługowych wraz z infrastrukturą zewnętrzną w tym m.in. wykonawstwo dróg, placów, parkingów wraz z infrastrukturą.

Czytaj również:  Ceny mieszkań w 2019 r. - co planują deweloperzy?