SYNNEX i Tech Data zakończyły fuzję, aby stać się TD SYNNEX

biznes prezes

SYNNEX Corporation (NYSE: SNX) i Tech Data Corporation ogłosiły dzisiaj pomyślne zakończenie fuzji. Połączona firma to teraz TD SYNNEX pod kierownictwem Richa Hume’a jako dyrektora generalnego. Dennis Polk, dawniej dyrektor generalny SYNNEX, pełni funkcję prezesa zarządu TD SYNNEX.

„TD SYNNEX zajmuje wyjątkową pozycję w dzisiejszym nieustannie zmieniającym się ekosystemie technologicznym” — powiedział Rich Hume, dyrektor generalny TD SYNNEX. „Jako wszechstronny partner w zakresie dystrybucji i agregacji rozwiązań IT, wzmacniamy całe portfolio rozwiązań i podnosimy poprzeczkę w zakresie wartości, jaką dostarczamy klientom i dostawcom, oferując wyjątkowy zasięg, wydajność i wiedzę specjalistyczną. To zaszczyt przewodzić TD SYNNEX z utalentowanym zespołem 22 000 współpracowników na całym świecie”.

„Cieszymy się, że udało nam się zakończyć fuzję i koncentrujemy się na integracji naszych firm” — powiedział Dennis Polk, prezes zarządu TD SYNNEX. „Jesteśmy zachwyceni rozszerzoną i pogłębioną ofertą oraz stojącymi przed nami możliwościami dostarczania naszym akcjonariuszom najwyższej wartości”.

Klienci i dostawcy będą mieli razem niezrównany dostęp do globalnej platformy dystrybucyjnej z najlepszą w swojej klasie ofertą rozwiązań w kilku z największych i najbardziej dochodowych segmentach produktów. TD SYNNEX zapewnia możliwość przyspieszenia wdrażania technologii, dywersyfikacji strumieni przychodów, tworzenia możliwości sprzedaży krzyżowej i wprowadzania na rynek kompleksowej oferty usług.

W ramach fuzji Hume podkreślił zaangażowanie TD SYNNEX na rzecz bycia odpowiedzialnym przedsiębiorstwem i preferowanym pracodawcą w globalnej branży IT. „Tak jak TD SYNNEX odgrywa istotną rolę w transformacji środowiska technologicznego, tak i my bierzemy na siebie równie ważną odpowiedzialność za wywieranie pozytywnego wpływu na świat. Nasza koncentracja na korporacyjnej odpowiedzialności społecznej uosabia nasze zaangażowanie w czynienie świata lepszym, zarówno dziś, jak i w przyszłości”.

Tech Data Corporation była wcześniej w całości własnością funduszy zarządzanych przez podmioty stowarzyszone Apollo Global Management, Inc. (NYSE: APO) („Fundusze Apollo”) i ich współinwestorów. Zgodnie z warunkami umowy fuzji spółka Apollo Funds otrzymała łącznie 44 miliony akcji zwykłych, 1,1 mld USD netto w gotówce po dokonaniu wkładu kapitałowego w wysokości 500 milionów dolarów przez Apollo oraz refinansowaniu zadłużenia netto Tech Data, a obecnie posiada około 45 procent udziałów TD SYNNEX.