System ERP dopasowany do branży, w której działasz? Tak, to możliwe!

0

Business erp gear web computer industrial concept. Enterprise resource planning strategy shopping finance internet plan market shop commerce logistics technologyPrzemysł składa się z wielu gałęzi, które można sklasyfikować pod względem złożoności i liczebności produkcji, rodzajów produktów, asortymentu, skali, czasów wytwarzania, organizacji pracy. Zróżnicowanie przedsiębiorstw produkcyjnych jest ogromne i pewnie zastanawiasz się, czy aby na pewno wdrożenie systemu ERP jest dla Ciebie i Twojej firmy.

Co daje ERP?

ERP (Enterprise Resources Planning) to przede wszystkim oprogramowanie do planowania i zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Ze względu na modułową budowę, wspomaga organizację w gromadzeniu oraz przetwarzaniu danych rejestrowanych w każdym obszarze firmy. Cechą kluczową programów z tej rodziny jest elastyczność, która pozwala na dostosowanie się do potrzeb użytkownika. Zatem niezależnie od profilu biznesu, można wprowadzić jednolity system informatyczny, który usprawni i zoptymalizuje pracę całego przedsiębiorstwa.

Produkujesz? Potrzebujesz dobrego planu!

Planowanie produkcji wymaga zebrania wielu informacji i takiego ich przetworzenia, które pozwoli ustalić plan działań dla całego procesu. Zarządzanie Produkcją to jeden z modułów Streamsoft Prestiż, w którym techniczne przygotowanie produkcji, jej planowanie i zarządzanie, sterowanie zasobami, raportowanie odbywa się w pełni zintegrowany sposób. Skoordynowane działania w zakresie planowania produkcji dają odpowiedź na pytanie: czy moc wytwórcza przedsiębiorstwa jest w stanie wykonać zamówienie w podanym terminie z uwzględnieniem potrzeb materiałowych i produkcyjnych.

ERP w różnych branżach produkcyjnych

Zróżnicowanie firm wytwórczych i zastosowanie w każdej z nich tego samego systemu nie oznacza, że to przedsiębiorstwo ma się dostosować do ram funkcjonalnych oprogramowania. Na etapie wdrożenia specjaliści pracują nad dopasowaniem go do potrzeb przedsiębiorstwa i są zawsze otwarci na modyfikacje względem nakreślonych potrzeb danej firmy. Streamsoft Prestiż jest szyty na miarę biznesu, a za przykład może posłużyć:

  • Branża metalowa – producenci poza wyrobami katalogowymi stawiają również na produkty niestandardowe – na zamówienie klienta, dlatego ważna jest obecność zintegrowanego systemu, który wspiera produkcję na poziomie integracji z maszynami do cięcia, programami typu CAD czy też obsługę procesu kooperacji.
  • Branża odlewnicza – system automatyzuje proces zamówień odlewów i umożliwia klientowi śledzenie realizacji zamówienia online, wspomaga zarządzanie produkcją w odlewni, analizuje i raportuje efektywność procesu.
  • Branża tworzyw sztucznych – system wspomaga firmy przez rejestrację zamówień, konfigurację produktu, generowanie zleceń produkcyjnych, a także zarządzanie odpadem i kolorystyką produktu (obsługuje i rozlicza surowce do ponownego przetworzenia), Zajmuje się wyceną technicznego kosztu wytworzenia półproduktów i wyrobów (TKW), kontroluje i rozlicza dostawy magazynowane w silosach.
  • Branża jachtowa – Streamsoft Prestiż wspomaga import zamówień od dealerów wraz z automatyczną konfiguracją produktu, wydanie surowców na produkcję, kontrolę jakości łodzi prototypowych, planowanie sprzedaży (S&OP) i budowanie głównego planu materiałowego (MRP) oraz automatyzację tworzenia zamówień do dostawców.
Czytaj również:  Spadła liczba osób podlegających dobrowolnie ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu

Reasumując, nie ma takiej dziedziny przemysłu, która nie dałaby się zinformatyzować. Oprócz modułu Zarządzania Produkcją, Streamsoft Prestiż ma w zanadrzu funkcjonalności o szczególnym znaczeniu dla przedsiębiorstw produkcyjnych: Moduł Handlowo-Magazynowy, Moduł Logistyka, Moduł Finansowo-Księgowy, Moduł Kadrowo-Płacowy i inne. Kwestią jest tylko dopasowanie szczegółów do oczekiwań przedsiębiorców i rozwiązanie ich wymagań związanych z prowadzeniem biznesu.