Tabliczki adresowe – dlaczego ich oświetlenie jest takie ważne?

numer 19 tabliczka

Tabliczka adresowa to niezwykle istotny element każdej nieruchomości – pozwala ona na łatwą identyfikację budynku przez służby porządkowe, ratunkowe, pracowników poczty i urzędów oraz gości. Jednak równie ważne, co samo posiadanie tabliczki, jest jej odpowiednie oświetlenie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w dobre oświetlenie tabliczki adresowej oraz jakie rozwiązania warto zastosować.

Tabliczka adresowa – jej posiadanie jest Twoim obowiązkiem

Posiadanie tabliczki adresowej na budynku to nie tylko kwestia estetyczna, ale również prawna. W Polsce obowiązują przepisy, które regulują zasady numeracji zabudowań oraz umieszczenia tabliczek z numerem. Spełnienie tych wymogów jest istotne zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i zarządców budynków wielorodzinnych czy biurowców.

W praktyce oznacza to, że tabliczka adresowa powinna być dobrze widoczna i czytelna z odpowiedniej odległości. Zaniedbanie tego obowiązku może nie tylko utrudniać orientację osobom odwiedzającym nieruchomość, ale także prowadzić do problemów z urzędami czy usługami pocztowymi.

Dlaczego oświetlenie tablicy adresowej jest tak ważne

Oświetlenie tabliczki adresowej pełni kilka kluczowych funkcji, które przekładają się na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości. Przede wszystkim pozwala na łatwe zlokalizowanie nieruchomości po zmroku. Bez odpowiedniego oświetlenia adresu, dostawcy, służby ratunkowe czy znajomi mogą mieć poważne problemy z szybkim dotarciem do celu.

Warto również pamiętać, że dobrze oświetlona tabliczka adresowa, tak samo jak zewnętrzne oświetlenie budynku, może działać odstraszająco na potencjalnych włamywaczy. Przestępcy wolą działać w miejscach słabo oświetlonych, gdzie mają większą szansę na uniknięcie wykrycia.

Jak oświetlić tabliczkę adresową

Jeśli chodzi o oświetlenie tabliczki z adresem, można zastosować kilka praktycznych rozwiązań:

  1. Tabliczki adresowe LEDgotowe i praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno na budynku, jak i na ogrodzeniu. Tabliczki takie można zamówić w wielu rozmiarach, stylach i kolorach, tak aby najlepiej dopasować do budynku i otoczenia. Co istotne, nie musimy pamiętać o codziennym wieczornym włączaniu, ponieważ istnieje opcja zakupu tabliczki z czujnikiem zmierzchu.
  2. Oświetlenie zewnętrzne budynku – oprawy zamontowane na elewacji można skierować na tabliczkę adresową.
  3. Lampa na słupie lub filarze przed budynkiem – jeśli tabliczka znajduje się na budynku, może być oświetlona przez lampę ogrodową odpowiednio nakierowaną na tabliczkę.
  4. Lampy solarno-akumulatorowe – to ekologiczne rozwiązanie nie wymaga podłączenia do sieci energetycznej, dzięki czemu montaż jest prostszy i tańszy.

Postaw na podświetlaną tabliczkę adresową LED marki CUCUDO

Nowoczesną i wyjątkowo funkcjonalną alternatywą dla standardowych tabliczek adresowych są podświetlane tabliczki LED, np. marki CUCUDO. Dzięki zastosowaniu diod LED otrzymujemy równomierne, jasne oświetlenie, które jednocześnie jest energooszczędne i trwałe.

Podświetlane tabliczki adresowe LED zapewniają czytelność adresu niezależnie od warunków atmosferycznych i pory dnia. Wiele modeli posiada również funkcję automatycznego włączania światła po zmroku (dzięki zamontowanym czujnikom zmierzchu), co zwiększa komfort użytkowania.

Inwestując w podświetlane tabliczki adresowe LED, wybierasz nowoczesne, praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które wpłynie na bezpieczeństwo i funkcjonalność Twojej nieruchomości. Pamiętaj, że prawidłowe oznaczenie i oświetlenie adresu to nie tylko spełnienie formalnych wymogów, ale także dbałość o wygodę i komfort dla Ciebie, Twoich domowników oraz gości.