Tegoroczne wakacje są pracowite dla deweloperów

0

W „wakacyjnym” III kwartale 2015 roku w największych miastach sprzedano 13,2 tys. mieszkań – wynika z analizy REAS. To o około 2 tys. więcej niż na początku zeszłego roku. Również tegoroczne wakacje są pracowite dla deweloperów. Klientów przyciągają atrakcyjne promocje i perspektywa zbliżających się zmian we wkładzie własnym.

Według eksperta rynku nieruchomości „wakacyjny” III kwartał to bardzo dobry moment na zakup mieszkania. – Świadomość klientów rośnie, zdają sobie sprawę, że to inwestycja na wiele lat, dlatego chcą na spokojnie wybrać nieruchomość – mówi Tomasz Wilczek, dyrektor generalny RED Real Estate Development. – Podczas urlopu mają więcej czasu. Mogą podejść do banku, sprawdzić zdolność kredytową, a następnie przyjrzeć się ofercie – dodaje.

Sprzedaż mieszkań na sześciu największych rynkach w Polsce
Kwartał Liczba mieszkań
IQ 2015 r. 11,3 tys.
IIQ 2015 r. 12,7 tys.
IIIQ 2015 r. 13,2 tys.
IVQ 2015 r. 14,4 tys.
IQ 2016 r. 14,3 tys.
IIQ 2016 r. 15,1 tys.

Źródło: REAS
Zamiast na plaże do biura sprzedaży

Wakacje to również moment, w którym możemy zobaczyć inwestycję w pełni. – Zawsze zachęcamy klientów do osobistego poznania zalet osiedla – mówi Roma Peczyńska, marketing manager Red Parku. – Latem można przyjrzeć się, jak deweloper zagospodarował wspólną przestrzeń, przydomowe ogródki, place zabaw dla dzieci. To również świetny moment na poznanie okolicy. Sąsiadujący z naszą inwestycją Lasek Dębiecki wygląda teraz najpiękniej zarówno z bliska, jak i z balkonów mieszkań od strony parku – dodaje.

Decyzje zakupowe klientów przyspieszają zmiany, które czekają rynek nieruchomości.
Od przyszłego roku banki będą wymagać 20-procentowego wkładu własnego (obecnie 15%), co może być utrudnieniem dla kredytobiorców. Biorąc pod uwagę oferowane jeszcze przez rząd dopłaty z programu Mieszkanie dla Młodych na 2018 rok, okres wakacyjny to naprawdę odpowiedni czas na zakup własnego mieszkania – zauważa Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży osiedla Alpha Park.

Czytaj również:  W 2019 r. okna i drzwi otwarte na nowe szanse, choć czekają je też wyzwania

Dodatkowe bonusy

W okresie wakacyjnym deweloperzy kuszą ofertami specjalnymi. Na przykład na wrocławskim osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova, klienci mogą liczyć na wykończenie soft loftu czy apartamentu w cenie nieruchomości oraz bezpłatną pomoc stylisty wnętrz.

Naszym klientom proponujemy unikatowy styl wykończenia, między innymi ręcznie robioną cegłę, beton dekoracyjny, podłogi dostępne w wielu wzorach, płytki 3D na ściany, nowoczesne tapety i pluszowe panele ścienne – mówi Ewa Skibińska, marketing manager Nowej Papierni Ultra Nova we Wrocławiu

Na ciekawe oferty mogą liczyć również klienci segmentu popularnego. Na osiedlu Red Park w Poznaniu rabaty sięgają nawet 25 tys. zł. Z kolei warszawskie osiedle Alpha Park proponuje mieszkania z wykończeniem w atrakcyjnej cenie – od 6690 zł/mkw. Dodatkowo zachęca rozwiązaniami ekologicznymi, dzięki którym rachunki za korzystanie z części wspólnych będą niższe.