TenderHut odnotowuje rekordowe wyniki za wrzesień

Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy TenderHut
Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy TenderHut

Wrzesień 2021 roku dla notowanej na NewConnect spółki TenderHut okazał się rekordowy pod względem przychodu. Spółka szacuje skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 6,55 mln zł, co stanowi wzrost o 89% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego, kiedy wyniosły one 3,45 mln zł. W ujęciu sumarycznym po trzech kwartałach 2021 r. Grupa TenderHut wypracowała prawdopodobnie przychody ze sprzedaży na poziomie 43,93 mln zł, co stanowi wzrost o 36% w stosunku do okresu styczeń – wrzesień 2020 roku.

Duży wzrost sprzedaży nastąpił we wszystkich segmentach działalności TenderHut, na skutek zwiększenia wolumenu sprzedaży dla nowych oraz dotychczasowych klientów. W szczególności bardzo dobre wyniki zanotował segment związany ze sprzedażą licencji systemów laboratoryjnych klasy LIMS. Na wynik wpłynął także przyrost sprzedaży w segmencie Software Design and Development, co jest efektem niedawnego dołączenia do grupy spółki Evertop.

– Wrześniowy, najwyższy w historii poziom miesięcznej sprzedaży, jest dla nas szczególnym powodem do dumy. Na tak dobry rezultat złożyło się kilka czynników, z których najważniejsze to rekordowy wynik sprzedaży w Solution4Labs, dynamiczny rozwój spółek z segmentu Venture Building, a także efekt konsolidacji przejętej w tym roku spółki Evertop. W tym ostatnim przypadku poza konsolidacją przychodów z projektów Evertop, zoptymalizowaliśmy również wykorzystanie zasobów przesuwając wysokiej klasy specjalistów na projekty TenderHut – wyjaśnia Robert Strzelecki, Prezes TenderHut SA.

Za uzyskany wynik w znacznej mierze odpowiada spółka Solution4Labs wchodząca w skład segmentu Lab Systems. Odnotowane przychody są efektem sprzedaży pakietu licencji wraz z rocznym utrzymaniem dla dotychczasowego klienta spółki. Ponadto spółka zafakturowała u jednego z klientów kilka etapów wdrożenia w wyniku osiągnięcia kamieni milowych projektu.  – Powrót klientów w segmencie laboratoryjnym do zwiększonych wydatków po okresie zamrożenia inwestycji związanego z pandemią, to coś na co długo czekaliśmy. Jestem przekonany, że ten trend będzie kontynuowany także w kolejnych okresach – mówi Strzelecki. Dobre wyniki odnotowały także start-upy ze stajni TenderHut, które łącznie w ramach segmentu Venture Building przyniosły 8 razy większe przychody niż rok temu.

TenderHut w październiku zakończył subskrybuję na akcje serii D1, pozyskując z rynku kwotę 6,7 mln złotych. Zebrany kapitał spółka przeznaczy na realizację planowanych akwizycji zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski. Spółka podtrzymuje swoje plany wejścia na GPW, które będą realizowane już w przyszłym roku. – Pozyskany kapitał stanowi doskonałe paliwo do realizacji naszych celów akwizycyjnych. Mamy ambicję być liczącym się graczem na europejskim rynku usług IT. Aby tego dokonać, musimy rosnąć przynajmniej w takim tempie jak dotychczas, a to jest możliwe właśnie poprzez globalne akwizycje – podkreśla Strzelecki.

Oprócz zakończonej emisji akcji spółki TenderHut, w ramach grupy z sukcesem zakończyła się zbiórka publiczna spółki córki Holo4Med, a w kolejce na swoją kampanię crowdfundingową czeka kolejny start-up – spółka Zonifero – specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań wspierających pracowników i pracodawców w organizacji hybrydowego miejsca pracy.