30-go lipca Ultimate Games zadebiutuje na GPW

0
GPW (3)

30 lipca na Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutuje Ultimate Games S.A., producent i wydawca gier, specjalizujący się w popularnych symulatorach wędkarstwa. Do obrotu na rynku regulowanym trafiają wszystkie akcje Spółki będące dotychczas przedmiotem obrotu w alternatywnym systemie na NewConnect. Właścicielem blisko 46 proc. akcji jest Playway S.A.

Zarząd Spółki planuje rok do roku wykazywać stałe wzrosty w wynikach finansowych. Porównując 2018 rok z rokiem 2017, Ultimate Games udało się osiągnąć 500% wzrost zysku netto. Według wstępnych szacunków, w I połowie 2019 roku Spółka zarobiła 1,85 mln zł netto przy przychodach rzędu 3,38 mln zł, czyli właściwie już tyle ile w całym 2018 roku. Zarząd liczy na znaczące zwiększenie wyników w II półroczu br. z uwagi na zbliżające się premiery gier. W drugim półroczu Ultimate Games planuje kilkadziesiąt premier. Giełdowa kapitalizacja zbliża się do 120 mln zł.

Na rynku NewConnect byliśmy notowani od czerwca 2018 roku. Wejście na GPW to naturalny krok w realizacji strategii szybkiego rozwoju. To także wywiązanie się          z obietnicy, jaką złożyliśmy inwestorom kilkanaście miesięcy temu. Warszawska giełda to miejsce, gdzie szybko rosnące Spółki mogą efektywnie budować wartość dla swoich akcjonariuszy. Przeniesienie się na parkiet główny traktuję więc jako realizację kolejnego ważnego etapu rozwoju – ocenia Mateusz Zawadzki, CEO Ultimate Games.

W 2019 roku Ultimate Games zamierza wydać kilkadziesiąt gier, wśród których znajdą się zarówno nowe produkcje, jak i porty wydanych już tytułów na nowe platformy. Wśród nich znajdują się między innymi Unlucky 7 (PC), Ultimate Fishing Simulator na urządzenia VR, Bakery Simulator (PC), Woodzone (PC) czy Deadliest Catch: The Game (PC), tworzone w ścisłej współpracy z Discovery Channel. Zapowiada się więc rekordowy rok dla spółki, zarówno pod kątem liczby tytułów, jak   i związanych z ich wydaniem przychodów oraz zysków.

Czytaj również:  ITMAGINATION: W 2019 r. wzrost zysku o 88 proc., zdecydowana większość z rynku globalnego