UniDoradca – narzędzie profesjonalnego doradcy finansowego

0

Ruszył nowy portal internetowy Union Investment TFI dedykowany doradcom finansowym

Portal „UniDoradca” to rozwinięcie funkcjonującej od lat platformy wiedzy i rozwoju zawodowego online. Głównym powodem odświeżenia i rozbudowania strony właśnie teraz jest obserwowane przez Union Investment TFI rosnące znaczenie szybkiego dostępu do rzetelnej wiedzy i informacji przez profesjonalnych doradców finansowych w procesie oferowania konkretnych rozwiązań inwestycyjnych.

Jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju oferty produktowej asset managerów, powstawania nowych TFI i funduszy autorskich. Coraz bogatsza paleta dostępnych rozwiązań inwestycyjnych to jednak nie tylko korzyść, szansa na zysk oraz możliwość dywersyfikacji portfela, ale też nie lada wyzwanie dla inwestorów – mówi Tomasz Mirek, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej w Union Investment TFI.

Dlaczego wyzwanie? – Produkty inwestycyjne same w sobie nie są łatwe i proste, stąd dla wielu klientów nie są rozwiązaniami pierwszego wyboru. Dlatego rozeznanie się wśród kilkuset funduszy o zróżnicowanych strategiach inwestycyjnych wymaga  czasu i niejednokrotnie fachowej wiedzy. Wybór konkretnych produktów do portfela nie jest łatwy, niezależnie czy dokonuje go inwestor detaliczny, czy inwestor korzystający z usługi private banking oraz wealth management. Wsparcie profesjonalnego doradcy w tak złożonym otoczeniu rynkowym bywa więc nieocenione.  W rezultacie ewoluujących potrzeb klientów, obserwujemy także inną, istotną zmianę. Sukcesywnie rośnie liczba doradców finansowych – zarówno tych reprezentujących banki i inne instytucje finansowe, jak i niezależnych ekspertów – dodaje Tomasz Mirek.

Union Investment TFI zdecydowało się wesprzeć ich codzienną pracę z klientami,  udostępniając wygodne i poręczne narzędzie do pogłębiania swojej wiedzy oraz wymiany doświadczeń.

W celu ułatwienia pracy doradcom, portal UniDoradca został podzielony na kilka czytelnych sekcji. Użytkownicy uzyskają dostęp m.in. do informacji rynkowych (komentarze, analizy, typy inwestycyjne), specjalistycznej wiedzy o funduszach i rynkach kapitałowych w ramach e-learningu oraz narzędzi pomocnych w codziennej pracy z klientami (informacje o funduszach, wyceny, kalkulatory inwestycyjne).

Czytaj również:  Rynki wyceniają obniżkę stóp procentowych