Usługi informatyczne – czym są? Komu warto zlecić?

informatyka

Obecnie prawie każda zarówno mniejsza, jak i większa firma korzysta z usług informatycznych. Nic dziwnego, dzięki nim można usprawnić wiele procesów, przyspieszyć pracę, a także wykonywać ją niezależnie od miejsca zamieszkania. Aby jednak zoptymalizować koszty, warto zdecydować się na popularny w ostatnim czasie outsourcingu IT, czyli zlecenie usług informatycznych zewnętrznej firmie. Co warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury.

Usługi informatyczne – czym są? 

Usługi informatyczne to bardzo szerokie pojęcie. To wszystkie usługi, które związane są ze sprzętem komputerowym, oprogramowaniem, technologią, przetwarzaniem danych i bezpieczeństwem cyfrowym w sieci. 

Do usług informatycznych zaliczyć można również konsultacje i wdrożenia, które związane są ze sprzętem komputerowym i oprogramowaniem, skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. Dzięki informatykom i doradcom można zdecydować się na zakup konkretnych urządzeń oraz oprogramowania. Usługi informatyczne to również prace serwisowe i naprawcze sprzętu i oprogramowania.

Do usług informatycznych można również włączyć serwisowanie oraz naprawianie urządzeń.

Jakie są przykłady usług IT? 

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych przykładów usług informatycznych:

 • dbanie o bezpieczeństwo IT,
 • zarządzanie siecią w firmie,
 • prognozy, audyty, analizy IT,
 • odzyskiwanie danych, wykonywanie kopii zapasowych,
 • pomoc w instalacji i szkolenia z oprogramowania,
 • konserwacja i naprawa sprzętu komputerowego
 • monitoring systemów IT,
 • wdrożenie RODO,
 • administracja sieciami, chmurami,
 • wsparcie pracy grupowej i zdalnej,
 • pomoc w przypadku różnego rodzaju awarii sprzętu i systemu,
 • konsultacje techniczne i doradztwo.
 • konsultacje dotyczące specjalistycznych, skomplikowanych dziedzin, np. javascript, blockchain, bitomaty.

Usługi IT – czy warto zlecać zewnętrznej firmie? 

Samodzielna obsługa usług informatycznych bywa trudna, ponieważ w tym celu należałoby zatrudnić osoby na stanowiska informatyczne i tym samym utworzyć nowy dział we własnej firmie. Niestety, krok ten bardzo często generuje dodatkowe, niepotrzebne koszty. Chcąc zatem je zoptymalizować, a także powierzyć usługi IT profesjonalistom, warto zdecydować się na współpracę z firmą zewnętrzną. 

Usługi informatyczne Lizard

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, z którą będzie można nawiązać współpracę i powierzyć jej swoje usługi IT, warto zdecydować się na przedsiębiorstwo doświadczone, a także działające na rynku już od kilkunastu lat. Szczególnie polecamy ofertę firmy Lizard. Współpracując z nimi, możesz powierzyć im zarządzanie obsługą informatyczną, administracją informatyczną, obsługę centr handlowych IT i wiele innych. 

Profesjonalne usługi outsourcingu IT pozwolą Twojej firmie nie tylko rozwinąć się niższym kosztem, ale także zdobyć nowych klientów, pomnożyć zyski oraz zniwelować do minimum ryzyko wystąpienia awarii sprzętu IT. 

Do usług IT można zaliczyć między innymi obsługiwanie sprzętu, oprogramowania, zarządzanie bezpieczeństwem w sieci, odzyskiwanie danych, robienie kopii zapasowych, konsultacje techniczne, naprawy i wiele innych. Fachowa obsługa sprzętu informatycznego jest zadaniem trudnym. Warto zatem zdecydować się na współpracę z przedsiębiorstwem zewnętrznym. Szczególnie polecamy usługi informatyczne firmy Lizard, działającej w tej branży od kilkunastu lat.