Valuto podbiło Europę na Finovate

0

Valuto, europejskie konto multiwalutowe, obsługujące płatności w sektorze B2B i B2C, jako jedyny polski serwis, zostało wyróżnione nagrodą Best of Show na zakończonej właśnie znanej konferencji Finovate w Londynie. Nagrodę przyznano firmom, które swoją innowacyjnością mają szansę pobić rynek światowy.

Od lewej M.Czekalski, M. Harris, Ł. Olek na FinovateNa Best of Show głosowało 1500 uczestników prestiżowej konferencji skupiającej branżę FinTech. Nagrodę otrzymały firmy, które mogą przyczynić się do rozwoju bezpieczeństwa i innowacyjności płatności międzynarodowych. Valuto umożliwia nie tylko natychmiastowe i bezpłatne przelewy międzynarodowe między swoimi użytkownikami, ale również tanią wymianę walut. Na Finovate zaprezentowało także otwarte API, które umożliwia szybką integrację płatności m.in. z systemami księgowymi i fakturowymi. To zdecydowało o przyznaniu tytułu dla Valuto.

Oprócz polskiego serwisu wśród nagrodzonych znalazły się: Capitali.se, DriveWealth, EyeVerify, IDscan Biometrics, Swipe Stox.

Valuto to międzynarodowy serwis spółki Currency One, która w Polsce jest właścicielem Walutomatu i Internetowykantor.pl, czołowych polskich serwisów wymiany walut.

Czytaj również:  Dzień, na który czekali wszyscy inwestorzy rynku walutowego