W których osiedlach są do wzięcia ostatnie mieszkania

Neocity Polska_Intenso

W jakich inwestycjach kupimy mieszkanie, do którego od razu odbierzemy klucze? Czy ostatnie lokale w ukończonych osiedlach sprzedawane są w promocyjnych cenach? Ofertę gotowych mieszkań deweloperskich prezentuje portal nieruchomości dompress.pl

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

Większość naszych projektów to duże inwestycje, realizowane etapami, w których na bieżąco uzupełniamy ofertę. Ostatnie mieszkania można znaleźć w takich inwestycjach jak Dolina Piastów we Wrocławiu, Osiedle Poborzańska i Promenady w Warszawie, Osiedle Pustynna 43 i Dębowa Ostoja w Łodzi. Większość z tych projektów jest jeszcze w trakcie budowy, stąd nie widzimy potrzeby do prowadzenia szczególnych działań marketingowych. To projekty dobrze przygotowane, oferujące mieszkania o przemyślanych układach, w atrakcyjnych cenach.

Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży w Lokum Deweloper

Finalną ofertę mamy aktualnie w osiedlu Lokum Viva na Starym Mieście we Wrocławiu. W sprzedaży zostało kilka trzypokojowych mieszkań o metrażach od 48 do 71 m kw. Wśród wolnych mieszkań dostępne jest jedno wykonane w programie Lokum pod klucz – gotowe do wprowadzenia. Nie stosujemy okresowych upustów czy rabatów, nasza przewidywalność w tym zakresie daje klientom pewność podejmowanych przez nich decyzji. Zainteresowanie ostatnimi mieszkaniami jest wciąż duże. Ceny dostępnych jeszcze lokali w osiedlu Lokum Viva mieszczą się w przedziale od 5999 zł/m kw. do 7219 zł/m kw.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J. W. Construction Holding S.A.

Wprowadziliśmy promocje cenowe na ostatnie gotowe mieszkania, które mamy jeszcze w sprzedaży w warszawskich osiedlach Zielona Dolina i Villa Campina. Lokale w tych projektach oferujemy w niezwykle atrakcyjnych cenach – od 4900 zł za m kw. Promocją objęta jest pula mieszkań o  zróżnicowanym metrażu, by każdy znalazł coś dla siebie. Zakup ostatnich gotowych lokali niesie ze sobą wiele korzyści, niższa cena transakcyjna wpływa na obniżenie wysokości zaciąganego kredytu, a tym samym raty spłaty.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

W tej chwili kończymy nasze inwestycje w Warszawie przy Staffa i Księżycowej. Oferta w tych projektach wyczerpuje się. Ostatnie mieszkanie dostępne jest jeszcze w inwestycji Słodowiec Park. W większości naszych inwestycji udaje się sprzedać wszystkie mieszkania bez uciekania się do dodatkowych zachęt cenowych. Staramy się po prostu oferować produkt w rozsądnej cenie od momentu wprowadzenia mieszkań do sprzedaży.

Marta Ulbrych, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Neocity Polska

W zakończonej inwestycji Neosky na warszawskich Bielanach kilka ostatnich mieszkań trzypokojowych oferujemy z rabatami w wysokości do 52 000 zł. Mieszkanie o powierzchni. 51 m kw. jest na przykład w sprzedaży w cenie 6 635 zł/m kw.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży Polnord

W tej chwili ostatnie kilka mieszkań czeka na szczęśliwych właścicieli w pierwszych dwóch etapach projektu 2 Potoki  w Gdańsku, a także w łódzkim City Parku. W trójmiejskim projekcie dwupokojowe, 50-metrowe mieszkanie z oddzielną kuchnią i balkonem można nabyć za 196 tys. zł. Podobnie w Łodzi, gdzie w tej samej cenie dostępne są ostatnie lokale dwupokojowe z aneksem kuchennym w samym centrum miasta.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Ostatnie wolne mieszkania dostępne są jeszcze w inwestycjach Weżyka i Borkowska w Krakowie. To przede wszystkim mieszkania dwupokojowe o metrażach około 45-50 m kw. Przy obecnym poziomie zainteresowania naszą ofertą nie planujemy dodatkowych bonusów. Dla osób zainteresowanych zakupem mieszkań w naszych projektach mamy atrakcyjne promocje w programie Kompas Korzyści, które mogą samodzielnie wybrać.

Monika Kudełko, reprezentująca Activ Investment

W ofercie Activ Investment ostatnie mieszkania pozostały w inwestycji Cztery Wieże w Katowicach. Budowa została zakończona w połowie października, a lokale jedno i dwupoziomowe, które są jeszcze w ofercie to ciekawe propozycje ze względu na atrakcyjne ceny i bardzo dobrą lokalizację osiedla.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

Sprzedaż mieszkań kończymy w warszawskiej inwestycji Apartamenty TRIO. Zostały w niej już tylko dwa lokale z widokiem na panoramę Warszawy o pow. 150 m kw. usytuowane na 16 i 17 piętrze.

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Grupy Kapitałowej Euro Styl

Zakończyliśmy budowę mieszkań w trzech gdyńskich inwestycjach: Osiedlu Morskim, Osiedlu Nawigator i Apartamentach Conrada, a w rejonie Gdańska zakończyliśmy kolejne etapy rozbudowy Osiedla Cytrusowego oraz Nowego Horyzontu. Z tej okazji wprowadziliśmy promocyjne ceny mieszkań.

Mieszkania gotowe do odbioru mamy w Osiedlu Morskim usytuowanym  na granicy gdyńskiej dzielnicy Pogórze i gminy Kosakowo. W inwestycji dostępne są jeszcze mieszkania 1- 3-pokojowe o metrażu od 31 do 52 m kw.

W Osiedlu Nawigator, które mieści się na gdyńskim Obłużu, blisko centrum Gdyni w sprzedaży są jeszcze mieszkania 2- 4-pokojowe o powierzchni od 40 do 90 m kw. Ceny rozpoczynają się od ponad 224 tys. do ponad 503 tys. zł, a stawki za metr kw. wahają się od 4 553 zł do 5 583 zł. W ofercie znajdują się mieszkania, które kwalifikują się do programu MdM 3+, który skierowany jest do rodzin z co najmniej trojgiem dzieci.

W Apartamentach Conrada, które znajdują się w gdyńskiej dzielnicy Mały Kack jest jeszcze spory wybór lokali. Eleganckie mieszkania o metrażu od 46  do 83 m kw. kosztują od 266 733 do 581 708 zł, a cena metra rozpoczyna się od 5 500 zł.

W drugiej połowie listopada zostaną przekazane klucze do mieszkań w Nowym Horyzoncie, który mieści się na granicy gdańskiej dzielnicy Łostowice i gminy Pruszcz Gdański. Wszystkie mieszkania kwalifikują się do programu MdM. Ceny mieszkań dwupokojowych o metrażu od 35 m kw. kształtują się od ponad 158 tys. zł, a trzypokojowych od ponad 221 tys. zł. Osiedle jest cenione za bogatą ofertę handlowo-usługową oraz rekreacyjno-sportową. W znajdującym się po sąsiedzku Osiedlu Cytrusowym w sprzedaży zostało kilka gotowych do odbioru mieszkań.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates

Ostatnie mieszkania mamy w dwóch warszawskich osiedlach. W budynku ConceptHouse Mokotów, położonym obok Galerii Mokotów i Mokotów Business Parku, gdzie dostępne są jeszcze trzy lokale o metrażach od 71 m kw. do 165 m kw. Dzięki trwającej promocji – Ostateczna wyprzedaż – ich ceny zostały obniżone o kilka-kilkanaście procent i wynoszą aktualnie 6750 – 10500 zł za m kw.

Szczególnie atrakcyjna wydaje się propozycja zakupu 3-pokojowego mieszkania, które oferujemy zaaranżowane we współpracy z architektem wnętrz, umeblowane i wyposażone w sprzęt AGD. W budynku znajduje się siłownia, sauna i salą dla dzieci, dostępne do wyłącznego użytku mieszkańców.

W naszym flagowym osiedlu Capital Art Apartments, położonym nieopodal Ronda Daszyńskiego i stacji metra, mamy w ofercie już tylko jedno, ostatnie mieszkanie o metrażu 115 m kw., w cenie 9000 zł za m kw.

Neocity Polska_IntensoUrszula Hofman, reprezentująca Grupę Inwest

Należy zaznaczyć, że do mieszkań w budynkach przyjętych już do użytkowania nie stosuje się przepisów ustawy deweloperskiej. W związku z tym można oszczędzić pewną kwotę np. na kosztach notarialnych związanych z umową deweloperską i rachunkach powierniczych, których nie trzeba utrzymywać, co sprzyja obniżeniu cen lokali.

Marta Jagłowska, marketing manager w firmie Marvipol

Prowadzimy działania promocyjne w warszawskich inwestycjach, w których zostały jeszcze ostatnie mieszkania. W inwestycji Bielany Residence w sprzedaży są ostanie dwa mieszkania o metrażu 69 m kw. i 112 m kw. w promocyjnej cenie od 6900 zł/ m kw. W Osiedlu Zielona Italia zostało jeszcze 8 mieszkań o powierzchni od 91 m kw. do 123 m kw. w kwocie od 5300 zł m kw. W promocyjnej cenie – od 7290 zł/ m kw. można kupić też gotowe mieszkania w inwestycji Rezydencja Arteco.

Żaneta Bratkowska, reprezentująca Vastbouw Polska

Mamy w ofercie niewiele mieszkań w inwestycjach, w których budowa została zakończona. Dostępne są w nich lokale o większych powierzchniach lub od stron świata, gdzie nasłonecznienie jest mniejsze. Wybór mieszkań jest mocno ograniczony i w takim przypadku klientom pozostaje niewielkie pole manewru. Ceny mieszkań pozostają bez zmian – negocjacji może podlegać zakup garażu, bądź komórki lokatorskiej.

Jarosław Jankowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

Duże zainteresowanie klientów warszawskimi projektami Miasto Wola i Stacja Kazimierz sprawia, że w pierwszych etapach tych inwestycji w ofercie dostępnych jest łącznie kilkanaście mieszkań. W Mieście Wola w sprzedaży pozostał ostatni gotowy lokal o powierzchni ponad 126 m kw. usytuowany na szóstym piętrze. W Stacji Kazimierz w sprzedaży zostało 17 mieszkań o metrażu od 43 do 52 m kw. Wyjściowe ceny lokali pozostają niezmienne. Zakup mieszkań w każdym przypadku traktowany jest jak odrębny proces, dlatego ewentualne upusty i zachęty oferowane klientom, uzależnione są od wielu czynników i zawsze rozpatrywane są indywidualnie.

Marcin Zaremba-Śmietański, główny analityk i członek zarządu operacyjnego w Grupie Deweloperskiej GEO

W naszej ofercie jest kilka inwestycji, w których sprzedaż jest już w ostatnim etapie. We wrocławskim projekcie Nowy Horyzont zostało jeszcze 8 w pełni gotowych do zamieszkania mieszkań. Wśród nich są dwupokojowe lokale o powierzchni ok. 57 m kw. i czteropokojowe o metrażu powyżej 80 m kw. Ceny mieszkań, podobnie jak w dwóch realizowanych budynkach kompleksu, rozpoczynają się od 4300 zł za m kw. Przy zakupie mieszkania w segmencie A3 oferujemy także dodatkowy bonus w postaci miejsca postojowego w podziemnym garażu.

Ostatnie gotowe mieszkania oferujemy także w ukończonym kompleksie Biała Polana w Krakowie. Na nabywców czeka jeszcze 5 lokali: trzy dwupokojowe o metrażu 50 m kw., trzypokojowe o powierzchni niemal 62 m kw. i czteropokojowe o wielkości 81 m kw.