Zielony ład w Szczecinie, a gospodarka. Przedsiębiorcy będą dyskutować o energetyce

28_09_2020 Konferencja energetyczna

– Nasze zaproszenie przyjął szereg firm zarówno z Polski, Niemiec jak i Czech i w tym międzynarodowym gronie będziemy dyskutowali o zielonym ładzie oraz ekologii i energetyce. Będą rozmaici prelegenci, przedsiębiorcy, europarlamentarzyści, samorządowcy. Głównym tematem będzie wymiana gospodarcza w ramach green dealu, a kolejną sprawą partnerstwo międzynarodowe wzmocnione czasem pandemii koronawirusa. Chcemy zacieśniać współpracę, pandemia pokazała nam jak bardzo potrzebna nam korelacja na wszystkich płaszczyznach – mówi dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Piotr Wolny.

Ponadto konferencja daje możliwość wymiany pomysłów w obszarze tematycznym efektywności energetycznej, energii odnawialnych, geotermii, rozwiązań dotyczących zaopatrywania w energię cieplną poszczególnych kawartałów mieszkaniowych lub przemysłowych i elektromobilności w celu realizacji wspólnych projektów.

Dlaczego przedsiębiorcy z Polski i Niemiec powinni współpracować? „Granica jest tylko na papierze”

Czwartkowa konferencja i udział w nich przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego i Niemiec jest doskonałym dowodem na to, że współpraca gospodarcza na pograniczu powinna być jak najszersza, bo przynosi obopólne korzyści:  – Od lat nie ma granicy między Polską, a Niemcami. To granica tylko na papierze. Tworzymy Euroregion Pomerania, współpracujemy z Izbami z pogranicza realizując kolejne, bardzo interesujące pomysły jak np. konferencja dotycząca zrównoważonego rozwoju w naszym euroregionie. Planujemy kolejne inicjatywy oraz projekty o charakterze transgranicznym. Jestem przekonany, że większość naszych przedsiębiorców docenia jak istotne jest informowanie o ekologicznych rozwiązaniach, które mogą być stosowane również w ich firmach. Nasze pomysły będą nabierać nie tylko formuły konferencji i spotkać, ale być może także wizyt studyjnych czy wyjazdów zagranicznych. Pomysłów jest wiele, ale ich realizacja jest w dużej mierze uzależniona od sytuacji międzynarodowej. Chcielibyśmy przeprowadzić wiele projektów i patrzymy na nową perspektywę unijną z dużą nadzieją – mówi dr Piotr Wolny, dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Wydarzenie jest organizowane przez Izby Przemysłowo-Handlowe Neubrandenburga i Wschodniej Brandenburgii we Frankfurcie nad Odrą oraz dalszych partnerów.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Początek o godzinie 10:00 w Hotelu Novotel.

Na wydarzenie serdecznie zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów.