Zmiana strategii i rebranding w Fly On The Cloud. Poznaj FOTC – partnera w podróży do Google Cloud

FOTC

Spółka założona przez Piotra Wieczorka od 2014 roku wspiera organizacje z Europy Środkowo-Wschodniej w efektywnym wdrażaniu i wykorzystaniu technologii chmurowych. Teraz, po 7 latach działalności, Fly On The Cloud zmienia się w FOTC – firmę partnerską specjalizującą się wyłącznie w rozwiązaniach chmury Google.

W sierpniu 2021 zakończył się rebranding Fly On The Cloud. Efektem zmiany strategii jest powstanie FOTC – marki skupiającej specjalistów usług chmury obliczeniowej Google Cloud, świadczącej wdrożenia, szkolenia i bieżące wsparcie w obsłudze rozwiązań Google Workspace, Chrome Enterprise czy Google Cloud Platform wśród przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej.

Ostatnie półtora roku było okresem przyspieszonej cyfrowej transformacji wśród wielu organizacji – podaje FOTC w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Szkoły, które niemal z dnia na dzień przeszły w tryb nauki zdalnej. Firmy zmuszone przeprowadzić cyfryzację dokumentów, zwiększyć poziom bezpieczeństwa danych i zadbać o płynność komunikacji. Przedsiębiorstwa poszukujące możliwości optymalizacji kosztów, by przetrwać niepewne czasy. Wspieraliśmy ich wszystkich – i nadal wspieramy – poprzez dobór i konfigurację odpowiednich usług chmurowych, prowadzenie wdrożeń i szkoleń, pomoc w bieżącym wykorzystaniu oraz optymalizację kosztów użycia narzędzi.

Wyznaczenie trzech ekspertyz

Fly On The Cloud było firmą partnerską dostawców usług takich jak Google Cloud, Facebook, Zendesk czy Pipedrive. Celem rebrandingu było wydzielenie trzech osobnych brandów:

  • FOTC – marki skupiającej specjalistów usług chmury obliczeniowej Google Cloud, świadczącej wdrożenia, szkolenia i bieżące wsparcie w obsłudze rozwiązań chmury Google,
  • Refolks – zespołu ekspertów prowadzących wśród firm wdrożenia Workplace from Facebook – platformy społecznościowej dla pracowników,
  • Oh My Support – grupy specjalistów wspierających w implementacji platform obsługi klienta indywidualnego i biznesowego Zendesk i Pipedrive.

Wyznaczenie specjalizacji było konieczne, by lepiej i bardziej kompleksowo odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Przebudowa struktury organizacji ma wpływ indywidualnie na każdego z nas. Każdy członek zespołu – FOTC, Refolks czy OMS – może skoncentrować siły na rozwoju określonej ekspertyzy. Obranie strategii one-Google w FOTC pozwoli nam utrzymać pełne skupienie na jednym rozwiązaniu, jeszcze bardziej zgłębić tajniki ekosystemu i opracowywać dedykowane strategie dla naszych klientów – mówi CEO FOTC, Piotr Wieczorek.

Piotr Wieczorek, CEO FOTC
Piotr Wieczorek, CEO FOTC

Strategia one-Google w FOTC

FOTC utrzymuje partnerstwo wyłącznie z Google Cloud i wspiera organizacje w implementacji i efektywnym użyciu usług chmurowych:

  • Google Workspace – pakietu aplikacji biznesowych zwiększających produktywność i płynność komunikacji w organizacjach,
  • Google Workspace for Education – narzędzi wspierających edukację zdalną i hybrydową, dedykowanych uczniom i nauczycielom,
  • Chrome Enterprise – zestawu narzędzi do pracy biurowej: laptopów, komputerów, sprzętu do wideokonferencji, przeglądarki i systemu Chrome OS,
  • Google Cloud Platform – platformy z ponad 200 gotowymi usługami chmury obliczeniowej do budowy i rozwoju produktów IT,
  • Google Maps Platform – zestawu narzędzi dla programistów umożliwiających wykorzystanie potencjału Map Google w swojej aplikacji.

Wyznaczenie specjalizacji FOTC wyłącznie w obszarze chmury Google przełoży się m.in. na bliższą współpracę z inżynierami po stronie Google Cloud, lepsze opracowanie strategii migracji lub startu w chmurze, możliwości zapewnienia konkurencyjnych benefitów i optymalizacji kosztów usług chmurowych, tworzenia większej ilości bezpłatnych materiałów edukacyjnych czy organizację wydarzeń branżowych. To też strategia umożliwiająca nawiązanie współpracy z kolejnymi ekspertami technologii chmurowych oraz szybsze zdobywanie kompetencji wewnątrz organizacji. W planach na najbliższy kwartał FOTC uwzględnia również uruchomienie supportu 24/7 przy usłudze Google Workspace czy platformy szkoleniowej FOTC Academy dla przyszłych i obecnych inżynierów chmury.

FOTC – Twój partner w podróży do Google Cloud

Spółka FOTC (poprzednio Fly On The Cloud) posiada status oficjalnego partnera Google Cloud od 2014 roku. W ciągu ostatnich siedmiu lat wspierała organizacje publiczne i jednostki edukacyjne oraz małe, duże i średnie przedsiębiorstwa prywatne w rozwinięciu potencjału w chmurze publicznej. Obecnie prowadzi oddziały w Polsce, Rumunii, Bułgarii, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Na pokładzie posiada 70 ekspertów, w tym certyfikowanych inżynierów, architektów oraz specjalistów ds. bezpieczeństwa i sieci. Współpracuje z blisko 2000 firmami, m.in. z Revolutem, AmRestem czy Booksy.

W 2020 roku Google Cloud przyznało FOTC specjalizację Work Transformation potwierdzającą odpowiednio wysoki udokumentowany poziom wiedzy, kompetencji i doświadczenia w prowadzeniu wdrożeń usługi Google Workspace oraz nagrodę EDU Cloud Impact 2020 za wsparcie szkół i uczelni w przeprowadzeniu cyfrowej transformacji w obliczu pandemii.