3 korzyści dla Twojej firmy z wdrożenia Microsoft Office 365

office komputer

Większość z nas, niezależnie czy to prywatnie czy prowadząc działalność gospodarczą, czy też będąc na studiach, nie wyobraża sobie pracy bez podstawowych programów oferowanych przez pakiet Microsoft Office. Pierwsza wersja tego pakietu na platformę Windows powstała już w 1992 roku. Aktualnie Word, Powerpoint czy Excel to najpopularniejsze z nich, które dzięki swojej funkcjonalności zapewniają nam profesjonalne przygotowanie dokumentów tekstowych, prezentacji czy zestawień wykonywanych obliczeń. Microsoft Office jest zdecydowanie najczęściej spotykanym pakietem biurowym na świecie, który jest oferowany jako jednorazowy zakup lub jako usługa, za którą abonament płacony jest cyklicznie. Zakup pudełkowej wersji daje nam możliwość korzystania z pakietu bez ograniczeń, jednak programy możemy zainstalować tylko na jednym urządzeniu. Jakie więc korzyści niesie za sobą Microsoft Office 365, za który zobowiązani jesteśmy płacić cyklicznie?

Zacznijmy od początku

Usługa Office 365 powstała w 2011 roku w celu połączenia istniejących usług takich jak Business Productivity Online Suite w usługę dostępną w chmurze, m.in. dla poczty e-mail czy dla wewnętrznych sieci społecznościowych. Początkowo abonamenty Office 365 były kierowane tylko do małych oraz średnich przedsiębiorstw, później rozszerzone zostały również dla korporacji. Z każdym rokiem i wprowadzaniem nowych wersji pakietów pudełkowych aktualizowano wersję platformy. Pierwszą korzyścią jaką niesie za sobą posiadanie wersji z abonamentem jest fakt, że poza dobrze znanymi programami, takimi jak edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny czy aplikacja do przygotowywania prezentacji, Twoja firma otrzymuje dostęp do Outlooka, OneNote, Publishera, OneDrive czy Accessa. Aplikacje te umożliwiają pracę z wykorzystaniem najbardziej efektywnych funkcji.

Wirtualny dysk

Kolejna korzyścią zdecydowania się na Office 365 zamiast wersji pudełkowej to sposób przechowywania wszelkich dokumentów Twojej firmy. Z uwagi na to, że są one gromadzone w chmurze i aktualizowane są w momencie wprowadzania zmian, praca zespołowa jest zdecydowanie prostsza i bardziej efektywna. W tym samym czasie nad jednym plikiem z kilku urządzeń może pracować wiele osób. Ponadto wszystkie programy aktualizowane są automatycznie jeżeli pojawi się ich nowsza wersja. W celu wdrożenia usługi Office 365 warto skorzystać z obsługi informatycznej firm. Warszawa i znajdujące się tam duże korporacje, a także małe i średnie przedsiębiorstwa często decydują się na skorzystanie z kompleksowych usługi wdrożenia pakietu przez firmy it. 

Współpraca w najprostszej postaci

Trzecią z pierwszorzędnych korzyści oferowanych przez Office 365 jest usługa Microsoft Teams, która poprzez działanie w chmurze tworzy nieporównywalnie wygodną płaszczyznę do pracy zespołowej. Zestaw narzędzi i usług tej aplikacji jest kompatybilny z innymi produktami Microsoftu, m.in. w czasie rzeczywistym pozwala pracować w obrębie plików Word, Excel czy Powerpoint. Szczególnie teraz gdy praca zdalna stała się dla niektórych z nas codziennością taka usługa jest niezwykle komfortowa. Program jest zintegrowany z Outlookiem dzięki czemu jako pracodawca lub pracownik mamy dostęp do kalendarza, na skutek czego planowanie zadań czy spotkań jest łatwo dostępne i wygodne. Funkcjami, które również są bardzo przydatne są m.in. nagrywanie spotkań czy dostęp do spotkań przez przeglądarkę. Jest to o tyle ważne, że nasi kontrahenci mogą nie mieć zainstalowanego tego programu, a dzięki takiej możliwości możemy z nimi bez problemu współpracować. Narzędzie jakim jest Microsoft Teams daje Twojej firmie kontrolę nad wykonywanymi zadaniami i czyni pracę bardziej wydajną. 

Artykuł powstał przy współpracy z Ngsolutions.pl