Accor dołącza do Sustainable Hospitality Alliance, globalnej sieci zrównoważonego rozwoju

accor

Accor, wiodąca grupa hotelowa na świecie, łączy siły z Sustainable Hospitality Alliance, sojuszem skupiającym czołowe firmy z branży hotelarskiej. Celem organizacji jest wzajemna współpraca z lokalnymi i globalnymi partnerami, by sprostać kluczowym wyzwaniom współczesnej rzeczywistości. Dodatkowo sojusz skupia się na promowaniu i wdrażaniu działań przyjaznych środowisku.

Accor nieustannie rozwija zrównoważone hotelarstwo poprzez oferowanie niezapomnianych doświadczeń płynących z podróży. Grupa stale wprowadza innowacje, by zapewnić gościom pozytywne wrażenia i jednocześnie działać z myślą o ochronie środowiska. W ramach przyjętej w 2011 roku i konsekwentnie realizowanej strategii CSR grupa zidentyfikowała 21 obszarów działalności biznesowej, w których można dokonać istotnych usprawnień, wyznaczając tym samym długofalową politykę mierzalnych działań i misji. Wśród nich znalazło się ograniczenie zużycia energii i wody, budownictwo neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oraz promowanie ekologicznego podejścia do żywności, przy znacznym ograniczeniu jej marnowania.

W skład sojuszu wchodzi 25% światowej branży i obejmuje on 14 wiodących firm hotelarskich, w tym Marriott International, Hilton, IHG, Hyatt, Radisson Hotels Group, a także marki regionalne. Stowarzyszeniu przyświeca idea współpracy i współdziałania dla społeczności i środowiska w obszarach takich, jak m.in. poprawa łańcuchów dostaw i zmniejszenie wpływu na środowisko.

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna są czynnikami niezbędnymi dla naszej działalności. Jako globalna grupa hotelowa wyrażamy ideę odpowiedzialności wykraczającej daleko poza nasze własne wpływy. Postawiliśmy sobie za cel kształtowanie przyszłości podróżowania oraz dbanie o planetę i społeczności, w których żyjemy. Wierzymy, że wspólna praca na rzecz zrównoważonego rozwoju czyni nas silniejszymi i jest najlepszym sposobem pozytywnego wpływu na środowisko i lokalne społeczności na całym świecie. Dołączamy do Sustainable Hospitality Alliance z nastawieniem pełnym otwartości na współtworzenie z innymi liderami w branży i zgodne nadawanie tempa zmianom – podkreśla Sébastien Bazin, Accor CEO.

Z radością witamy Accor w naszym gronie. Wiedza i zaangażowanie Grupy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju będą cennym dopełnieniem praktyk naszych obecnych członków. Z niecierpliwością czekamy na współpracę w pierwszoplanowych globalnych kwestiach. Zapewniamy, że branża hotelarska dąży do trwałego pozytywnego wpływu na naszą planetę i jej mieszkańców – dodaje Madhu Rajesh, CEO w Sustainable Hospitality Alliance.