Adam Głos nowym prezesem zarządu Tax Care

0

Adam Głos, dotychczasowy wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż, objął funkcję prezesa firmy Tax Care. Pod starymi-nowymi rządami spółka będzie kontynuowała dotychczasową strategię tworzenia kompleksowych rozwiązań dla małych firm, których trzonem są usługi księgowe.

Decyzją Rady Nadzorczej, Adam Głos objął funkcję prezesa należącej do Idea Banku firmy Tax Care. Na tym stanowisku zastąpił Adriana Jarosza, który podjął się tworzenia nowego przedsięwzięcia w strukturach Grupy Idea Banku. Nowym wiceprezesem zarządu Tax Care został Rafał Krukowski, dotychczasowy dyrektor zarządzający obszaru księgowości.

Adam Głos jest związany z Tax Care od 2010 roku, od maja ub.r. w randzie wiceprezesa, a wcześniej dyrektora sprzedaży. Wśród jego dokonań wymienić można m.in. zbudowanie w bardzo krótkim czasie ogólnopolskiej sieci sprzedaży produktów księgowych i finansowych. W ciągu dwóch lat osiągane przez spółkę przychody ze sprzedaży produktów finansowych wzrosły ponad czterokrotnie. Adam Głos wprowadził ponadto w Tax Care nowatorskie rozwiązania zapewniające konsekwentny wzrost portfela stałych klientów korzystających z usług księgowych. Wcześniej Adam Głos współpracował z Getin Noble Bankiem, gdzie odpowiadał m.in. za budowę oddziałów franczyzowych, a karierę zawodową rozpoczął w firmie Expander, w której bardzo szybko awansował na stanowisko regionalnego dyrektora sprzedaży. Nowy prezes Tax Care jest absolwentem kierunku finanse i rachunkowość na Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Rafał Krukowski , wiceprezes zarządu Tax Care, związany jest z firmą od kwietnia 2010 roku. Ostatnio nadzorował pion księgowości, a wcześniej był m.in. dyrektorem sprzedaży, współtworząc innowacyjny model biznesowy Tax Care. Jest menedżerem z 11-letnim doświadczeniem. Przed rozpoczęciem pracy w Tax Care, z sukcesem zbudował m.in. sieć franczyzową firmy Expander. Jest absolwentem Politologii i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na tej uczelni ukończył też studia podyplomowe z psychologii zarządzania.

– Nowy zarząd Tax Care będzie kontynuował dotychczasową strategię dostarczania małym firmom kompleksowych rozwiązań, których trzonem są profesjonalne usługi księgowe – zapewnia Adam Głos. Obok tych usług klienci Tax Care mają też dostęp do wielu innych rozwiązań wspomagających prowadzenie własnego biznesu, wśród których można wymienić doradztwo finansowe, obsługę kadrowo-płacową, usługi windykacji i faktoringu, czy oferowane wspólnie z zewnętrzną kancelarią doradztwo prawne. Obok kompleksowej oferty dla małych firm, która wpisuje się w misję całej Grupy Idea Banku, na szczególną uwagę zasługuje elektroniczna księga przychodów i rozchodów zintegrowana z kontem firmowym w Idea Banku – unikalne rozwiązanie do zarządzania finansami firmy, redukujące do minimum czynności związane z wykonywaniem płatności czy monitorowaniem wystawionych i otrzymanych faktur.

Czytaj również:  "Piątka" Morawieckiego nie rozwiąże problemów. Potrzebna jest gruntowna reforma podatków i ubezpieczeń społecznych