Akademik LivinnX Kraków od kulis

Akademik LivinnX Kraków (1)

Studenci zainteresowani zakwaterowaniem w LivinnX Kraków już teraz mogą sprawdzić, jak będą prezentowały się przestrzenie mieszkalne w akademiku. Na terenie obiektu, który realizowany jest w stolicy Małopolski przez Golub GetHouse i CA Ventures International, zaaranżowano pokazowe jednostki mieszkalne – w pełni odzwierciedlające finalny design pomieszczeń LivinnX Kraków. Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020, w obiekcie będzie mogło zamieszkać aż 710 studentów, a rezerwacja miejsc właśnie się rozpoczęła.

LivinnX Kraków powstaje w ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie. Akademik zaoferuje studentom 290 jednostek mieszkalnych o bardzo dobrym standardzie. Dzięki zaaranżowaniu na terenie obiektu pięciu pokazowych jednostek, każdy student zainteresowany wynajmem przestrzeni w LivinnX Kraków, ma możliwość osobiście przekonać się, jak finalnie będą prezentowały się pomieszczenia mieszkalne w akademiku.

Każda z jednostek – w pełni umeblowana – będzie posiadała strefę dzienną, połączoną z aneksem kuchennym, przestrzeń sypialnianą oraz łazienkę. Meble do części mieszkalnej (sofy, łóżka, meble kuchenne i dodatki) dostarczy IKEA, a sprzęt RTV/AGD (TV, lodówki, płyty indukcyjne i mikrofalówki) – Samsung. W zakresie aranżacji wnętrz, inwestorzy współpracują również z firmą Balma – odpowiedzialną za wyposażenie części wspólnych LivinnX Kraków oraz z marką Technogym, której wysokiej klasy sprzęt sportowy znajdzie się na siłowni.

– LivinnX Kraków to nowoczesność w każdym calu – począwszy od projektu architektonicznego i designu, po multifunkcjonalność i udogodnienia. Jest  to nasza pierwsza inwestycja z sektora prywatnych akademików, ale już teraz jestem przekonany o jej sukcesie. Poprzez współpracę z doświadczonym w tym zakresie amerykańskim partnerem CA Ventures, dostarczymy na rodzimy rynek absolutnie nowatorskie rozwiązania – takie, których w Polsce dzisiaj brakuje, a za granicą sprawdziły się doskonale. Postawiliśmy na różnorodność, wysoką jakość i dbałość o każdy detal. Głęboko wierzymy, że oferta akademika znajdzie uznanie zarówno wśród studentów, jak i ich rodziców – powiedział Cezary Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse.

W  dniu otwarcia jednostek pokazowych, uruchomiono również system rezerwacji miejsc
w akademiku. Studenci mają możliwość wyboru rodzaju jednostki, w której zamieszkają. Do ich dyspozycji są przestrzenie 1-, 2-, 3- i 4-osobowe. W ofercie akademika znajdują się również pomieszczenia dedykowane osobom niepełnosprawnym.

Po sukcesach, jakie osiągnęliśmy w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej, realizujemy obecnie nasz pierwszy projekt w Europie. Jesteśmy przekonani, że społeczność uniwersytecka w Polsce z zadowoleniem przyjmie nasz akademik, który został zaprojektowany specjalnie dla niej, uwzględniając potrzeby i oczekiwania polskich studentów. Cieszymy się, że możemy zadebiutować w Polsce i zaproponować nasze usługi na tym jakże ważnym rynku – skomentował Tony DiBiase, Principal, CA Ventures International.

Poza jednostkami mieszkalnymi, zlokalizowanymi na sześciu kondygnacjach budynku,
w akademiku LivinnX Kraków znajdzie się także 2000 m kw. udogodnień. Do dyspozycji mieszkańców będą m. in. specjalnie zaaranżowane strefy nauki i rozrywki, duża wspólna kuchnia, całodobowa siłownia, sauna, pokój do jogi, ścianka wspinaczkowa, pracownia artystyczna, a nawet taras z jacuzzi zlokalizowany na dachu budynku. Nie zabraknie także pralni i rowerowni. Na terenie obiektu znajdą się również ogólnodostępne przestrzenie, takie jak sklep, drogeria, restauracja i kawiarnia. Na wzór międzynarodowych kampusów, akademik będzie nadzorowany całodobową telewizją CCTV. 24 godziny na dobę będzie czynna również recepcja i biuro ochrony.

Dzięki dogodnej lokalizacji, akademik będzie dobrze skomunikowany z najważniejszymi szkołami wyższymi na terenie Krakowa. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewni z kolei dostęp do infrastruktury kulturalno-usługowej, takiej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane.

W akademiku znajdzie się 290 jednostek mieszkalnych przeznaczonych dla 710 studentów. Ceny za miesięczne zakwaterowanie w LivinnX Kraków rozpoczynają się od poziomu 1350 zł za osobę. Umowa określająca długość pobytu w akademiku, w zależności od indywidualnych preferencji, może zostać zawarta na okres 5 lub 12 miesięcy.

Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiada renomowana krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria, a generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIBEP S.A. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na lato 2019 r. Pierwsi studenci zamieszkają w LivinnX Kraków wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.