Akcje TenderHut S.A. rosły o 34% podczas sesji na NewConnect

TednerHut 

Inwestorzy długo oczekiwali na debiut jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się spółek IT w Polsce. Grupa TenderHut wystartowała z wyceną akcji na poziomie 47 zł, w szczytowym momencie akcje osiągnęły pułap 63, czyli o 34 proc. więcej w porównaniu do kursu odniesienia.  

TenderHut to technologiczna grupa kapitałowa, która prowadzi działalność w trzech liniach biznesowych: outsourcing, wdrażanie systemów laboratoryjnych oraz venture building. W obszarze outsourcingu spółka rozbudowuje i umacnia swoją pozycję poprzez spółki SoftwareHut (systemy IT), ExtraHut (UI/UX/design), ProtectHut (cyberbezpieczeństwo) oraz LegalHut (doradztwo prawne dla sektora IT). Sektor laboratoryjny reprezentowany jest przez spółki zależne Solution4Labs (wdrożenia LIMS) i Holo4Labs (Mixed Reality w laboratoriach). W sektorze venture building spółka rozwija startupy z sektora PropTech/WorkTech – Zonifero, MedTech – Holo4Med i EduTech – Grow Uperion.

  • Spółka TenderHutwzbudziła bardzo duże zainteresowanie inwestorów
  • Kurs akcji otworzył się w kwocie 63 zł, czyli o 34 proc. więcej w porównaniu do kursu odniesienia

– Cieszy nas dzisiejsze zainteresowanie inwestorów. Mamy nadzieję, że kurs akcji TenderHut niedługo odzwierciedli właściwą wartość spółki. Warto zwrócić uwagę na to, że podejście do wyceny naszych trzech linii biznesowych powinno się znacząco różnić. Inaczej należy ocenić linię outsourcingową, inaczej laboratoryjną i jeszcze inaczej nasze startupy. Jesteśmy dumni z naszego pierwszego dnia debiutu i liczymy na jeszcze wyższą wycenę w drugiej połowie 2021 roku – podsumowuje Robert Strzelecki, prezes zarządu TednerHut S.A.

TenderHut w przeddzień giełdowego debiutu opublikowała wstępne wyniki za pierwszy kwartał 2021. Marzec był dla spółki rekordowym miesiącem w całej historii pod względem przychodów. – Ze wstępnych danych wynika, że w marcu osiągnęliśmy poziom przychodów na poziomie 5,3 mln zł, co stanowi wzrost o 29% w stosunku do marca 2020 roku, kiedy wyniosły one 4,1 mln zł. Narastająco, w okresie styczeń-marzec 2021 roku osiągnęliśmy przychody na poziomie 14,2 mln zł, co stanowi wzrost o 32 % w stosunku do adekwatnego okresu roku 2020, kiedy to wyniosły one 10,7 mln zł. To najlepszy wynik z pojedynczego miesiąca w całej historii grupy. Planujemy regularnie dostarczać inwestorom nasze wyniki w cyklach miesięcznych – deklaruje Robert Strzelecki.

TenderHut po chwilowym spadku dynamiki wzrostu przychodów w 2020 roku związanym z pandemią, wraca do tempa wzrostu z 2019 roku. Wykorzystując swój potencjał zawarty w dużej elastyczności i szybkości działania, spółka odnotowuje z miesiąca na miesiąc wzrost przychodów. – Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z marcowych wyników sprzedaży, jak i całego pierwszego kwartału. Wszystko wskazuje na to, że udało nam się powrócić do przed-pandemicznych dynamik wzrostu. Obserwujemy wzrost zapytań o możliwości świadczenia usług IT w praktycznie wszystkich liniach biznesowych, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Cyfryzacja świata postępuje, ostatni rok wręcz ją przyspieszył, co u nas będzie widoczne między innymi w liczbie wdrożeń naszych produktów Prop– i Med– Tech’owych. Chcemy być przygotowani do odbicia gospodarczego na świecie, dlatego podjęliśmy decyzję o zwiększeniu naszego potencjału. Wyrazem tego jest kilkadziesiąt otwartych procesów rekrutacyjnych w praktycznie wszystkich lokalizacjach, w których jesteśmy obecni – podsumowuje Strzelecki.