Aleksandra Gawrońska na czele działu badań rynku mieszkaniowego w JLL

Aleksandra Gawrońska
Aleksandra Gawrońska, JLL

Z początkiem lipca Aleksandra Gawrońska obejmie stanowisko Dyrektora i pokieruje pracami Działu Badań Rynku Mieszkaniowego w międzynarodowej firmie doradczej JLL.

Aleksandra będzie odpowiedzialna za rozwój usług, narzędzi i rozwiązań z obszaru analizy rynku szeroko pojętych nieruchomości mieszkaniowych – tradycyjnego segmentu mieszkaniowego, ale też prywatnych akademików, projektów coliving, wielorodzinnych budynków na wynajem, a także budownictwa senioralnego.

Aleksandra pokieruje pracami ośmiu analityków nadzorując realizowany od kilkunastu lat monitoring sektora deweloperskiego w całym kraju oraz przygotowywanie raportów i analiz dla polskich i międzynarodowych deweloperów, właścicieli i funduszy inwestycyjnych, sektora publicznego oraz innych podmiotów związanych z rynkiem mieszkaniowym. Będzie blisko współpracować z Kazimierzem Kirejczykiem, wiceprezesem JLL, stojącym również na czele strategicznego panelu doradczego – think-tanku firmy w Polsce.

Nasz zespół jest aktywną częścią transformacji zarówno naszych klientów, jak i całego rynku mieszkaniowego w Polsce. JLL stawia na talenty i długofalowe relacje w zespole tworząc tym samym organizację oferującą ambitne możliwości rozwoju. Wierzymy, że to właśnie w ten sposób dostarczamy największą wartość i najwyższej jakości ekspertyzę dla naszych klientów. Od kilku lat mam przyjemność współpracować z Aleksandrą przy szeregu projektów badawczych i strategicznych. Jestem przekonany, że jej doświadczenie oraz nastawienie na innowacyjność przyczyni się do dalszego rozwoju naszych kompetencji zarówno badawczych, jak i z obszaru konsultingu. Serdecznie gratuluję Aleksandrze w pełni zasłużonego awansu i objęcia nowego stanowiska oraz życzę jej wielu sukcesów w przyszłości, komentuje Kazimierz Kirejczyk, Wiceprezes JLL.

Aleksandra Gawrońska ma dziesięć lat doświadczenia w konsultingu i kompleksowej analizie rynku nieruchomości. Przed dołączeniem w 2018 r. do REAS (teraz część JLL) pracowała w firmie Colliers International, gdzie była odpowiedzialna za publikacje, raporty i analizy na temat rynku nieruchomości biurowych w Polsce. W JLL realizowała raporty dla wiodących deweloperów i inwestorów, takich jak m.in. Dom Development, Skanska, Bouygues Immobilier, Nexity, Marvipol, Cordia, Metexi, Yareal, Budimex Nieruchomości, OKRE, Acciona, MPWiK, Heimstaden, NREP czy Acteum. Jest absolwentką Podyplomowych Studiów z Zarządzania Nieruchomościami oraz Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.