Alians strategiczny pomiędzy Nets a Przelewy24

Alians strategiczy pomiędzy Nets a Przelewy24 tworzy jednego z największych graczy na polskim rynku dostawców usług płatniczych – P24 DotCard

analizy raporty
  • Zarówno UOKiK jak i KNF zaaprobowały połączenie sił Nets i Przelewy24
  • Nowa grupa „P24 DotCard” skonsoliduje Przelewy24 i należące do Nets: Dotpay oraz eCard
  • Klienci odniosą wiele korzyści z poszerzonej oferty usług i innowacji
  • Wszystkie firmy w grupie „P24 DotCard” zachowają swoje marki

Alians strategiczny pomiędzy Nets, liderem rynku usług płatniczych w krajach nordyckich i regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) a serwisem Przelewy24, wiodącym dostawcą usług płatniczych w Polsce stał się faktem. Zarówno Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta jak i Komisja Nadzoru Finansowego wydały zgody na jego zawarcie. Nowa polska grupa pod nazwą „P24 DotCard” zawiera w sobie serwisy: Przelewy24, Dotpay oraz eCard. Dwa ostatnie zostały nabyte przez Nets na początku bieżącego roku. P24 DotCard jest dzięki temu połączeniu jednym z największych dostawców usług płatniczych w Polsce. Większościowym, 51% udziałowcem w P24 DotCard jest Nets. Wszystkie serwisy zachowają swoje marki własne.

Bo Nilsson, Prezes Zarządu Nets Group, komentuje: „Wraz z uformowaniem nowej grupy spółek, rozwijamy i wzmacniamy naszą pozycję w Europie, a w szczególności w rejonie Polski. Połączenie sił i intensyfikacja współpracy pomiędzy markami Dotpay, eCard i Przelewy24 przyniesie im korzyści w postaci zwiększonej skali działania i lepszych możliwości szybkiego docierania do ciągle rozwijającego się rynku e-commerce. Z optymizmem myślę o rozwoju naszego biznesu oraz o umacnianiu naszej obecności w Polsce.”

Piotr Kurczewski, Prezes Zarządu PayPro S.A. właściciela serwisu Przelewy24, dodaje:

”Dzięki wspólnej ofercie będziemy w stanie wzmocnić portfolio usług, a jako część grupy Nets, we współpracy ze wszystkimi jej członkami, dostaniemy możliwość usprawnienia prac nad innowacyjnym podejściem do rynku, na którym działamy.”

Piotr Kurczewski zachowa swoją dotychczasową funkcję Prezesa Zarządu w Przelewy24. Jest też akcjonariuszem z mniejszościowym (49%) pakietem udziałów w spółce P24 DotCard oraz członkiem Rady Nadzorczej, raportującym bezpośrednio do Prezesa Rady Nadzorczej Roberta Hoffmanna, Prezesa Zarządu spółki Concardis (również w grupie Nets) oraz Head of Merchant Services w Nets Group.

„Nowy układ to świetna wiadomość dla naszych polskich klientów. P24 DotCard pozostaje polskim graczem lecz teraz będziemy grać na silniejszej pozycji, czerpiąc korzyści z wiedzy i doświadczenia spółki Nets – wiodącego pan europejskiego dostawcy usług płatniczych”, mówi Andrzej Budzik, Prezes Zarządu spółki P24 DotCard oraz spółek Dotpay oraz eCard. Andrzej Budzik raportuje bezpośrednio do Roberta Hoffmanna.

W grupie P24 DotCard w biurach w Poznaniu, Warszawie i Krakowie zatrudnionych jest ponad 200 osób.