Alior Bank na Mobile World Congress w Barcelonie

telephone

Alior Bank wystąpi na tegorocznym Mobile World Congress, największych na świecie targach i konferencji poświęconych technologiom mobilnym. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną szczegóły dotyczące wspólnego projektu banku z firmą IBM.

W ramach Mobile World Congress, odbywającego się od 22 do 25 lutego b.r. w Barcelonie, światowi liderzy z branży nowych technologii zaprezentują najbardziej innowacyjne rozwiązania, które wyznaczają najnowsze trendy na rynku technologii mobilnych.

„Cieszę się, że będziemy mogli zaprezentować Alior Bank i pierwsze efekty naszej współpracy z IBM właśnie na Mobile World Congress. To również wyjątkowa okazja aby zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami na rynku oraz spotkać się i wymienić doświadczeniami z najważniejszymi firmami FinTech” – mówi Tomasz Motyl, Chief Innovation Officer Alior Banku.

Podczas kongresu Tomasz Motyl, CIO oraz szef  Innovation LAB Alior Banku, weźmie udział w dyskusji na temat przyszłości rozwiązań mobilnych w przedsiębiorstwach oraz w prezentacji najlepszych praktyk i produktów. W trakcie wydarzenia po raz pierwszy zaprezentowane zostaną funkcje aplikacji mobilnej IBM MobileFirst na iOS Trusted Advice, którą Alior Bank wdraża jako pierwszy bank w Polsce. W efekcie współpracy Alior Banku i IBM, doradcy private banking uzyskają nowoczesne narzędzie, które umożliwi bezpieczny wgląd w portfolio klientów i zarządzanie nim z dowolnego miejsca, dogodnego dla klienta. Ponadto aplikacja pozwoli doradcom jeszcze lepiej dopasowywać oferty i spersonalizować propozycje produktów bankowych.

„Nowe rozwiązania, które już wkrótce wdrożymy dzięki współpracy z IBM, pozwolą zapewnić naszym klientom private banking wyjątkowe usługi doradcze oraz jeszcze bardziej  zróżnicowaną ofertę, dopasowaną do indywidualnych preferencji i planów finansowych naszych klientów” – powiedział Andrzej Rosłaniec, Dyrektor Departamentu Private Banking w Alior Banku.

Każdego roku Mobile World Congress przyciąga innowacyjne firmy, dziennikarzy oraz wielbicieli nowych technologii z całego świata. W zeszłorocznej edycji wydarzenia wzięło udział  blisko 2200 firm, ponad 94 000 uczestników z 200 państw i 3 800 przedstawicieli mediów. W dedykowanych  pawilonach zaprezentowano między innymi najnowsze rozwiązania z obszarów takich jak: aplikacje mobilne, chmura obliczeniowa, zielone technologie, usługi finansowe i urządzenia typu wearables.