Arval uruchamia carsharing dla firm

Arval Car Sharing

Arval Service Lease Polska, lider branży długoterminowego wynajmu pojazdów z pełną obsługą, należący do Grupy BNP Paribas, kontynnuje ofensywę produktową po „społecznej kwarantannie” i wprowadza nowe rozwiązanie dla klientów, którzy chcą zoptymalizować wykorzystanie floty. Dzięki nowej usłudze Arval Car Sharing możliwe będzie użytkowanie jednego samochodu przez wielu kierowców, a proces wypożyczenia będzie przeprowadzony w całości poprzez aplikację mobilną. Car sharing to nowy element pakietu usług „The Journey Goes On”, stworzonego, by pomóc firmom w powrocie do normalnego funkcjonowania po okresie kilkumiesięcznego przestoju.

Nowe rozwiązanie daje możliwość udostępnienia pracownikom jednego lub kilku samochodów do przejazdów służbowych. Pojazdy mogą być wypożyczone na okres od godziny do kilku dni. Użytkownicy korzystają z wygodnej aplikacji mobilnej, która umożliwia rezerwację auta, uruchomienie pojazdu, a także zgłoszenie ewentualnych uszkodzeń. Menedżerowie floty mają natomiast możliwość monitorowania na bieżąco przebiegu, zużycia paliwa i dostępności aut. Aplikacja dostępna jest dla systemów Android oraz iOS.

Współdzielenie pojazdów to jeden z najbardziej widocznych trendów w mobilności. Ostatnie miesiące, które upłynęły pod znakiem pandemii COVID-19, wywołały jednak wiele obaw o bezpieczeństwo korzystania z ogólnodostępnych samochodów. Car sharing wewnątrz firmy to rozwiązanie dostosowane do tych nietypowych czasów, ponieważ z pojazdów korzystają wyłącznie osoby, które i tak spotykamy w pracy, a same pojazdy mogą być dodatkowo regularnie dezynfekowane. Współdzielenie służbowych aut to także dobry sposób na szybkie zapewnienie mobilności wielu pracownikom, bez konieczności znacznego rozbudowywania floty. Wszystko dzięki bardziej efektywnemu wykorzystaniu samochodów  – mówi Daniel Aleks, Procurement, Remarketing & Mobility Director w Arval Service Lease Polska, odpowiedzialny za wprowadzenie usługi.

Klienci Arval mogą wdrożyć usługę firmowego car sharingu w nowo zamówionych samochodach, ale istnieje też możliwość uruchomienia jej dla pojazdów już użytkowanych.

Wdrożenie usługi Arval Car Sharing w firmie odbywa się w kilku krokach. Analizujemy potrzeby klienta oraz jego politykę flotową, a następnie dostosowujemy do nich naszą ofertę i konfigurujemy usługę. Dla fleet managerów to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie dokłada im pracy, ponieważ dzięki naszej platformie nie muszą wydawać kluczyków użytkownikom, prowadzić ich do pojazdu, ani opisywać stanu auta w papierowych protokołach. Zamiast tego aplikacja posłuży jako wirtualny kluczyk, wskaże użytkownikowi drogę do wybranego dla niego auta i umożliwi mu zgłoszenie wszelkich uszkodzeń. Ponieważ zakończenie wynajmu odbywa się wyłącznie na wyznaczonych przez firmę parkingach, samochody zawsze dostępne są w tym samym miejscu. Aplikacja Arval Car Sharing ma też specjalną funkcjonalność dla firm korzystających z aut elektrycznych. Pojazdy te są wyróżnione na platformie zupełnie innym layoutem, dlatego użytkownik od razu wie, że wypożycza samochód elektryczny i widzi poziom jego naładowania – wyjaśnia Maciej Przyborowski, MTR Manager w Arval Service Lease Polska, odpowiedzialny za wprowadzenie usługi car sharingu.

Oprócz samego momentu rezerwacji, usługa nie wymaga korzystania z internetu, dlatego aplikacja będzie działała także na parkingach podziemnych i w innych miejscach z ograniczonym zasięgiem. Subskrypcja platformy carsharingowej obejmuje okres od 24 do 60 miesięcy.