ATM S.A. rozpoczyna budowę biurowca w ramach projektu Centrum Innowacji

rp_c1fb6213c7_1925321852-ATM-plany.png

W dniu 3 grudnia 2013 roku Spółka podpisała umowę na wybudowanie i wyposażenie nowego budynku biurowego. Sześciopiętrowy budynek o powierzchni całkowitej ponad 4300 m kw., z podziemnym i nadziemnym garażem, powstanie na terenie największego w Polsce kampusu telekomunikacyjnego w Warszawie, zlokalizowanego na warszawskim Grochowie blisko kluczowych ciągów komunikacyjnych miasta, z dogodnym dojazdem do obu warszawskich lotnisk. Atrakcyjny architektonicznie projekt i dobry współczynnik naświetlenia pomieszczeń biurowca pozwala na dowolną aranżację wnętrza biurowego w formie wydzielonych pokoi lub otwartej przestrzeni biurowej (tzw. open space).

Kampus CD ATMAN obejmuje jeden z największych w Polsce zespół budynków serwerowni o łącznej powierzchni 4300 m kw. (w trakcie rozbudowy do 10 000 m kw.) i dostępnej mocy zasilania 26 MW. Dzięki sąsiedztwu centrum danych i połączeniu z siecią światłowodową ATMAN budynek będzie miał zapewnione najwyższe bezpieczeństwo energetyczne, i niezawodną, szerokopasmową łączność do wielu operatorów telekomunikacyjnych. Podobnie jak w centrach danych, w budynku biurowym będzie można również wydzielić strefy kontrolowanego dostępu.

Bliskość CD ATMAN i wyjątkowa infrastruktura techniczna i telekomunikacyjna powodują, że nowy budynek powinien być szczególnie atrakcyjnym miejscem dla organizacji opierających swój biznes na nowoczesnej technologii informacyjnej — takich jak centra usług IT, dostawcy usług cloud computing, działy IT i centra rozwojowe dużych firm, start-upy technologiczne. Przestrzenie biurowe wraz z zapleczem technicznym będą mogły zostać też wykorzystane do tworzenia Zapasowych Centrów Operacyjnych (Disaster Recovery Centers/Offices) w ramach zapewnienia ciągłości działania (BCP — Business Continuity Procedures) dla dużych organizacji.

Budynek biurowy jest częścią projektu Centrum Innowacji ATM, wspartego dofinansowaniem ze środków publicznych w ramach działania 4.5 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007–2013. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na IV kwartał 2014 r.