Stelmet tworzy nowe miejsca pracy – będzie zatrudniał ponad 1 100 osób

0

Stelmet, firma zajmująca się produkcją drewnianej architektury ogrodowej, zatrudni 60 wykwalifikowanych pracowników. Znajdą oni pracę w zakładach w Zielonej Górze, Jeleniowie i Lubięcinie. Dynamiczny rozwój firmy sprawia, że jest ona jednym z głównych pracodawców w województwie lubuskim. Stelmet wraz z nowo przyjętymi do pracy będzie zatrudniał ponad 1 100 osób.

Firma planuje zatrudnić wykwalifikowanych pracowników do obsługi obrabiarek, wielopił, formatówek oraz innych
urządzeń potrzebnych do produkcji asortymentu architektury ogrodowej.

– Największe szanse na zatrudnienie mają osoby, które pracowały w branży i mają wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi, ustawiania parametrów nowoczesnych maszyn do obróbki drewna – komentuje Sławomir Jankowski, Dyrektor Personalny Stelmet.

Jednym z głównych powodów zwiększenia zatrudnienia jest wzrost popytu na architekturę ogrodową, której roczna produkcja sięga 100 mln euro, a 95 proc. trafia na eksport, głównie do Niemiec i Francji. Na rok 2014 prognozowany jest kolejny wzrost sprzedaży, co wiąże się między innymi z niedawno uruchomioną linią do produkcji i impregnacji elementów drewnianych w wielu kolorach. Do tej pory płoty, pergole czy altany były wykonywane jedynie w kolorach zielonym i brązowym. Do siedziby firmy trafiały sygnały, że ta paleta jest zbyt uboga, dlatego dostosują się do potrzeb klientów Stelmet poszerzył asortyment.

Stelmet to nie tylko architektura ogrodowa, ważnym filarem działalności firmy jest produkcja pelletu – ekologicznego paliwa wytwarzanego z odpadów drewnianych, spółka produkuję także energię elektryczną.
– Inwestycje w Stelmecie są niezmiernie istotne, spółka która wyrosła z rodzinnego kapitału dzięki innowacjom należy dziś do największych i najbardziej nowoczesnych w branży drzewnej w całej Europie – komentuje Przemysław Bieńkowski wiceprezes Stelmet sp. z o.o. S.K.A.

Czytaj również:  Ameryka niezależna energetycznie