Bioceltix 8 listopada zadebiutuje na New Connect

Łukasz Bzdzion, CEO Bioceltix
Łukasz Bzdzion, CEO Bioceltix

Uchwałą Giełdy Papierów Wartościowych na 8 listopada 2021 r. wyznaczono dzień debiutu wrocławskiej spółki biotechnologicznej Bioceltix na rynku New Connect.

Bioceltix jest spółką biotechnologiczną rozwijającą nowoczesne produkty lecznicze dla zwierząt towarzyszących ze szczególnym uwzględnieniem psów i koni. Firma rozwija autorską technologię wytwarzania leków biologicznych w oparciu o mezenchymalne komórki macierzyste. Przełomowość podejścia Bioceltix polega na wykorzystaniu metody umożliwiającej podanie komórek macierzystych pochodzących od niewielkiej liczby zdrowych dawców do dużej liczby pacjentów, czyli w modelu allogenicznym. Opracowane w ten sposób produkty lecznicze będą dostępne od ręki, na miejscu w klinice weterynaryjnej i gotowe do podania pacjentowi bezpośrednio po rozmrożeniu. Rozwijane w Bioceltix leki biologiczne mają szansę – obok działania objawowego – wykazywać również działanie przyczynowe poprzez wpływanie na środowisko zapalne oraz uruchomienie naturalnych mechanizmów odbudowy zmienionych chorobowo tkanek. Dzięki temu przyszłe leki Bioceltix mają szansę działać w sposób bardziej efektywny i długotrwały już po jednokrotnym podaniu.

Bioceltix zadebiutuje na New Connect 8 listopada b.r. o godz. 11:30. Wydarzenie będzie można śledzić online, na oficjalnym kanale GPW na YouTube.