Nowy rozdział dla VMware: wydzielenie z Dell Technologies sfinalizowane

Raghu Raghurama – CEO VMware
Raghu Raghurama - CEO VMware

1 listopada ogłoszono zakończenie procesu rozdzielenia spółek. Oddzielenie od Dell Technologies, zapewni VMware większą swobodę w realizacji strategii multi-cloud, uprości strukturę kapitałową i model zarządzania oraz pozwoli na elastyczność operacyjną i finansową.

– Misja VMware to dostarczanie zaufanych narzędzi programistycznych, które przyspieszają innowacyjność — powiedział Raghu Raghuram, dyrektor generalny VMware. Jako samodzielne przedsiębiorstwo nadal będziemy wprowadzać w życie strategię multi-cloud, dostarczając naszym klientom moc, która pozwoli przyspieszyć ich działalność i kontrolować cele w nowej erze cyfrowości.

Warunki wydzielenia obejmowały specjalną dywidendę pieniężną w wysokości 11,5 mld USD. W dniu 1 listopada na rzecz wszystkich posiadaczy akcji VMware według stanu na koniec dnia 29 października 2021 roku („Dzień Ustalenia Praw”) wypłacono dywidendę w wysokości 27,40 USD na akcję. Dniem ustalenia prawa do dywidendy był 2 listopada 2021 roku.

VMware i Dell będą nadal współpracować, by dostarczać zróżnicowane rozwiązań dla swoich klientów. Ogłoszona wcześniej umowa handlowa wzmacnia synergię wypracowaną w ostatnich latach, co zapewni ciągłe wsparcie i usługi dla wspólnych klientów.