Blackstone kupuje portfel nieruchomości logistycznych o wartości 520 mln euro

John Palmer, dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego dla sektora nieruchomości magazynowych w Savills w Polsce
John Palmer, dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego dla sektora nieruchomości magazynowych w Savills w Polsce

Międzynarodowa firma doradcza Savills, we współpracy z Eastdil Secured, doradzała Macquarie Capital Principal Finance oraz Elite Partners Capital przy sprzedaży paneuropejskiego portfela nieruchomości logistycznych Elite Logistics Fund I funduszowi Blackstone European Property Income Fund (BEPIF) za kwotę 520 mln euro.

W skład budowanego od dwóch lat portfela aktywów wchodzi 12 nieruchomości logistycznych i magazynowych na terenie Wielkiej Brytanii, Polski, Hiszpanii, Niemiec i Czech. Wśród najemców dominują czołowi operatorzy logistyczni 3PL, a jeden z obiektów, wybudowany w formule BTS, zajmuje wiodąca globalna firma z branży spożywczej.

„Ponad 40% całkowitej powierzchni najmu brutto tych nieruchomości ulokowane jest w Polsce: w Mszczonowie pod Warszawą i Gdańsku. Świadczy to o rosnącym popycie i znaczeniu polskiego rynku dla inwestorów w sektorze magazynowym i logistycznym” – mówi John Palmer, dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego dla sektora nieruchomości magazynowych w Savills w Polsce.