City Interactive nie wypłaci dywidendy z zysku za 2010 r

Marek Tymiński prezes City Interactive

W związku z planami intensywnego rozwoju City Interactive nie planuje wypłacić dywidendy z zysku za 2010 r. Spółka nie wyklucza akwizycji podmiotu zajmującego się tworzeniem gier na platformy smartphone. City Interactive rozważa możliwość produkcji filmu opartego na marce Sniper: Ghost Warior – poinformował na konferencji prasowej Marek Tymiński, prezes spółki.

Widzimy wiele ciekawych możliwości inwestycyjnych, które mogą przyśpieszyć nasz wzrost i dlatego chcemy, aby zysk za ubiegły rok pozostał w spółce
– powiedział Tymiński.

City Interactive wypracowało w 2010 r. 26,96 mln zł zysku netto. Na koniec 2010 roku spółka miała 15,52 mln zł wolnych środków pieniężnych.

Tymiński poinformował, że nie spodziewa się, aby spółka potrzebowała w tym roku dodatkowego finansowania w związku z planowanym rozwojem. Jeśli jednak okazałoby się, że będą potrzebne dodatkowe środki, to w pierwszej kolejności spółka będzie korzystała z finansowania dłużnego.

Jednym z pomysłów na przyśpieszenie rozwoju jest rozpoczęcie tworzenia i wydawania gier na platformy smartphone (iPhone, Android, BlackBerry, itp.).

Nie wykluczam, że będziemy chcieli przyspieszyć nasz rozwój w tym segmencie gier poprzez przejęcie spółki lub zespołu. Nie mamy jeszcze wytypowanych firm do potencjalnego przejęcia – powiedział prezes.

City Interactive rozważa również możliwość produkcji filmu opartego ma marce Sniper: Ghost Warior lub udzielenia licencji na stworzenie takiego filmu firmie zewnętrznej.

Marka Sniper jest bardzo popularna i jest to jeden z pomysłów na zwiększenie naszych przychodów i zysków. Jest to jednak na etapie pomysłu i na razie nie ma żadnych konkretów w tej sprawie – powiedział Tymiński.