Czym wyczyścić tablicę suchościeralną? Tablica do pisania w domu

tableo.eu – Czym wyczyścić tablicę suchościeralną

Tablice suchościeralne stają się coraz bardziej popularnym elementem wyposażenia nie tylko biur czy pomieszczeń szkolnych, lecz także domów i mieszkań. Dzięki wszechstronnym zastosowaniu oraz ogromnej różnorodności tablice mogą także pełnić funkcję estetycznych dodatków, które dopełnią wystrojowi każdego wnętrza. Aby tablica służyła nam jak najdłużej warto wiedzieć o tym jak o nią dbać, oraz czym ją czyścić, by na jak najdłużej zachowała swoje właściwości. W poniższym artykule odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące korzystania oraz konserwacji tablic suchoscieralno-magnetycznych.

Tablica suchościeralna – łatwa organizacja życia domowego

Zarówno w życiu zawodowym, jak i w życiu rodzinnym bardzo ważna jest odpowiednia organizacja. W pracy musimy pamiętać o licznych spotkaniach, terminach oddania dokumentów i zbliżających się dead-linach, w domu czekają na nas wyzwania o nieco odmiennym obliczu. Wizyty u lekarzy, umówione odwiedziny, ważne daty i wydarzenia niezapisane często ostatecznie giną w otchłani naszej pamięci. Tablica suchościeralno-magnetyczna pozwala na widoczne zapisanie najważniejszych rzeczy. W ten sposób możemy mieć pewność, że nie zapomnimy o istotnych wydarzeniach i spotkaniach. Dzięki magnetycznej powierzchni, tablica może również stać się miejscem przyczepiania dokumentów, planów lekcji, czy rodzinnych zdjęć, które z pewnością będą stanowiły piękny dodatek.

Jaki marker do tablicy suchościeralnej?

Markery dedykowane użyciu na powierzchni tablic suchościeralnych tworzone są z myślą o prostym usunięciu za pomocą gąbki lub szmatki. Markery dobrej jakości nie będą stanowiły kłopotu, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów. Dzięki bardzo szerokiemu wyborowi markerów różnych producentów łatwo dobrać odpowiadający nam kolor i grubość pisania. Najbardziej popularnymi barwami pisaków, które pojawiają się na tablicach, są czarny, czerwony, zielony oraz niebieski. Zapisując na tablicy informacje, warto pamiętać o tym, by stosować różne kolory. W ten sposób już na pierwszy rzut oka można wyodrębnić najważniejsze części, które dzięki temu szybciej zapamiętamy. Co natomiast w sytuacji pomyłki markera do tablicy suchościeralnej z tym permanentnym?

Jak usunąć marker permanentny z tablicy suchościeralnej?

Każdy długoletni użytkownik z pewnością w pewnym momencie napotkał problem śladu markera permanentnego na powierzchni swojej tablicy. Nic straconego, tablica nie jest zrujnowana! Oto kilka prostych sposobów na wyczyszczenie jej powierzchni.

  • Pokrycie śladu markera permanentnego markerem do tablicy suchościeralnej – prosty i zdobywający coraz większą popularność sposób, którego skuteczność potwierdziło wiele osób. Po dokładnym pokryciu pisakiem śladu niezmywalnego markera wystarczy całość dokładnie wytrzeć gąbką lub szmatką. Jeśli na tablicy dalej jest ślad powtórzyć cały proces do skutku.
  • Zmycie śladu zmywaczem do paznokci – skład chemiczny zwykłego zmywacza do paznokci zawiera środki, które błyskawicznie rozprawią się ze śladem po markerze. W trosce o kondycję powierzchni tablicy nie należy często korzystać z tego sposobu.
  • Zmycie śladu mleczkiem typu cif do czyszczenia łazienek – najmniej popularny sposób, który również poradzi sobie z markerem permanentnym. Ze względu na to, że mleczka do czyszczenia zawierają silne związki chemiczne, mogą mieć zły wpływ na kondycję powierzchni tablicy.

Czym zmyć tablice suchościeralne?

Utrzymanie tablicy suchościeralnej w odpowiedniej kondycji jest bardzo ważne, ponieważ gwarantuje nam długoletnie bezproblemowe z niej korzystanie. Wbrew wszelkim instynktom raczej odradza się używania w celu czyszczenia zwykłej wody. Sama nazwa tablicy wskazuje na to, że powinno się ją ścierać na sucho. Specjalna gąbeczka magnetyczna lub ścierka powinny świetnie sprawdzać się w rolach głównych przyrządów czyszczących. Aby zadbać o zabezpieczenie powierzchni tablicy, warto zaopatrzyć się w specjalny płyn lub jednorazowe nasączone ściereczki do tablic, które używane raz na jakiś czas skutecznie zakonserwują tablicę.

Artykuł powstał we współpracy z tableo.eu