Dassault Systèmes ogłasza przejęcie NuoDB

Florence Hu-Aubigny
Florence Hu-Aubigny
  • Dassault Systèmes rozbudowuje możliwości platformy 3DEXPERIENCE o funkcje związane z chmurą obliczeniową i analizą danych
  • NuoDB opracowuje najbardziej zaawansowane, a przy tym elastyczne rozproszone bazy danych dla środowisk opartych na chmurze
  • NuoDB może obsługiwać duże wdrożenia SaaS na dynamicznie rozwijającym się rynku rozproszonych baz danych SQL

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA), posiadająca dotychczas 16% udziałów w firmie NuoDB, ogłosiła jej przejęcie.

Powstała w 2010 r. firma NuoDB, z siedzibą w Cambridge w stanie Massachusetts, działa w sektorze rozproszonych baz danych SQL w chmurze. Jej rozwiązania wykorzystują wszystkie korzyści chmury, jak skalowalność na żądanie, ciągła dostępność i transakcyjność, a ponadto jest ukierunkowana na aplikacje krytyczne.

– Cieszymy się z trwającej od dawna strategicznej współpracy z Dassault Systèmes i jesteśmy dumni, że możemy świadczyć usługi rosnącej bazie klientów Dassault Systèmes korzystających z chmury obliczeniowej. Rozpoczynamy nowy etap naszego partnerstwa, który zapewni NuoDB szereg ekscytujących możliwości biznesowych – mówi Bob Walmsley, dyrektor generalny NuoDB. – Dzięki połączonym, zwiększonym zasobom możemy przyspieszyć prace nad rozwojem produktu, co pozwoli wzmocnić wartość wielochmurowych, rozproszonych baz danych SQL dostarczanych jako usługa naszym strategicznym klientom.

– Jednym z celów platformy 3DEXPERIENCE w chmurze jest dostarczanie maksymalnie skalowalnej i odpornej infrastruktury dla branż i klientów na całym świecie – mówi Florence Hu-Aubigny, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Dassault Systèmes. – Nasza współpraca z NuoDB rozpoczęła się w 2013 r., a dziś pogłębiamy ją, podkreślając jednocześnie unikatowe możliwości rozproszonych baz danych SQL, które są ponadto doskonale przystosowane do obsługi natywnych środowisk chmurowych.

– Firmy Temenos i NuoDB współpracują ściśle od zawiązania partnerstwa strategicznego w 2018r. Będziemy kontynuować współpracę, aby oferować naszym klientom najlepsze w branży rozwiązania NuoDB z zakresu rozproszonych baz danych SQL, które wchodzą w skład portfolio chmury obliczeniowej i SaaS – mówi Colin Jarrett, dyrektor ds. chmur obliczeniowych i usług w Temenos. – Dzięki rozwiązaniom NuoDB nasi klienci mogą korzystać z elastycznej i stale dostępnej bazy danych za pośrednictwem preferowanego dostawcy chmury obliczeniowej przy niemal zerowych przerwach w przypadku awaryjnego przełączenia. Z ostatnio przeprowadzonych testów wzorcowych wynika, że banki korzystające z oprogramowania Temenos obsługującego technologię baz danych NuoDB mogą czerpać korzyści z nieograniczonej mocy obliczeniowej i wyraźnie niższych kosztów posiadania. Cieszymy się z możliwości kontynuowania naszego partnerstwa z NuoDB.

Transakacja między Dassault Systèmes i NuoDB ma zostać sfinalizowana w grudniu. W 2019 r. firma NuoDB wykazała dochody na poziomie 6 milionów dolarów.