Debata o innowacyjności z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Kapitał dla rozwoju

Debata o innowacyjności z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i przedstawicieli innowacyjnych spółek giełdowych
W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie 22 kwietnia odbyła się debata pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego „Innowacyjność fundamentem konkurencyjnej gospodarki”.
Debatę otworzył Paweł Tamborski, Prezes GPW, który mówił m.in. o tym, że innowacyjność jest ważna dla rozwoju gospodarki, a poprzez rynek kapitałowy mogą być finansowane również przedsięwzięcia o wyższym poziomie ryzyka, w tym przedsięwzięcia innowacyjne.
Ryszard Petru, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich, przedstawił prezentację o wpływie innowacji na rozwój gospodarczy Polski.
Prezydent RP Bronisław Komorowski, w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że w środę Sejm zajmie się jego projektem dotyczącym wspierania innowacyjności. Podkreślił, że trzeba myśleć o nowych narzędziach sprzyjających rozwojowi polskich przedsiębiorstw. Prezydent RP dodał, że GPW jest dobrym miejscem, aby rozmawiać o innowacyjności i najważniejszych wyzwaniach stojących przed polską gospodarką, ponieważ giełda sama w sobie jest symbolem gospodarki rynkowej w Polsce i jest jednym z jej ważniejszych filarów.
Po wystąpieniu Prezydent Bronisław Komorowski uderzył w giełdowy dzwon, co symbolicznie miało podkreślać znaczenie innowacyjności dla rozwoju polskiej gospodarki.
W drugiej części debaty przedstawiciele spółek giełdowych Tomasz Piec, Członek Zarządu Synthos, Adam Kiciński, Prezes CD Projekt, dr Marek Dziubiński, Prezes Medicalgorithmics oraz ekspert prof. Karol Grela, laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dyskutowali o rozwoju dzięki innowacjom.
Debatę skomentowali Włodzimierz Karpiński – Minister Skarbu Państwa, Aleksandra Magaczewska – Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Edward Tomasz Połaski – Prezes Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Grzegorz Napieralski – zastępca Przewodniczącego Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

GPW