Debiut PTWP na głównym rynku GPW już 26 czerwca

Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP
Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji PTWP S.A, podmiotu dominującego w Grupie PTWP. Do obrotu na głównym rynku GPW zostaną dopuszczone akcje serii A i B. Debiut na rynku regulowanym odbędzie się już 26 czerwca 2024 r.  Od maja 2013 r. akcje Spółki są przedmiotem obrotu na rynku NewConnect. Przeniesienie notowań na rynek główny GPW nastąpi bez emisji nowych akcji.

Już od pewnego czasu naszym celem było dołączenie do spółek z głównego rynku. Przez ostatnie lata znacząco rozwinęliśmy naszą działalność praktycznie w każdym segmencie. Jesteśmy w pełni gotowi do debiutu zarówno pod względem finansowym, jak też operacyjnym. Nasze portale znajdują się w top 3 mediów biznesowych w Polsce, dynamicznie rozwijamy również sektor autorskich wydarzeń i eventów na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym. Jednak mamy apetyt na więcej i chcemy rozwijać się jeszcze szybciej, zarówno organicznie jak i poprzez akwizycje – informuje Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Grupy PTWP. Regularna wypłata dywidendy oraz wysoka pozycja gotówkowa na koncie świadczą o dobrej sytuacji finansowej spółki PTWP i całej Grupy – dodaje.

Stan środków pieniężnych na koncie Grupy PTWP na koniec I kwartału 2024 r. wynosił prawie 24 mln. Oznacza to, że PTWP posiada środki wystarczające na realizację projektów i celów rozwojowych, w tym planów akwizycji nowych podmiotów. W czerwcu br. Zarząd spółki PTWP zarekomendował przeznaczenie 5,8 mln zł zysku za 2023 r. na wypłatę dywidendy. Oznacza to wypłatę 4,69 zł brutto na jedną akcję. Decyzja o wypłacie dywidendy zostanie podęta przez akcjonariuszy Spółki podczas ZWZ 28 czerwca br.

Grupa PTWP nieustannie rozwija swoją działalność w segmencie wydawniczym, koncentrując się na branżowych portalach dostarczających czytelnikom specjalistyczne treści. Aktualnie wszystkie serwisy internetowe (18 tytułów) przyciągają średnio miesięcznie około 20 milionów unikalnych użytkowników, co plasuje Grupę w czołówce trzech najlepszych mediów biznesowych w Polsce. Wraz z rozwojem specjalistycznych portali internetowych, do poszczególnych redakcji w ostatnich miesiącach dołączyli doświadczeni dziennikarze i menedżerowie.

Grupa PTWP sukcesywnie rozwija działalność w zakresie organizacji wydarzeń oraz zarządzania obiektami Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. W 2023 r. Grupa zrealizowała prestiżowe wydarzenia dla biznesu, na czele z Europejskim Kongresem gospodarczym, a także kongresy i konferencje, takie jak Kongres Wyzwań Zdrowotnych, Forum Rynku Zdrowia, Property Forum, PRECOP 28 czy Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Zarządzane przez Grupę obiekty: Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach odnotowały wysoki poziom obłożenia wydarzeniami o różnych formatach. Z kolei tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy, którego organizatorem jest Grupa PTWP, uzyskał rekordową frekwencję. Stacjonarnie na wydarzenie zapisało się 12 tys. gości, a łącznie z widzami online 17 tys. uczestników. Łącznie w 180 sesjach tematycznych udział wzięło 1,2 tys. prelegentów.

– Od początku stawiamy na organiczny rozwój, jednak cały czas wierzymy w rynek kapitałowy, który w momencie zwiększonych potrzeb finansowych pomoże nam w dalszym skalowaniu biznesu. Liczę również, że obecność na głównym rynku zwiększy płynność i obroty na naszych akcjach, a więksi inwestorzy dostrzegą nasz potencjał i realną wartość – podsumowuje prezes grupy PTWP.