Deutsche Bank udostępnił Sygnity S.A. linię kredytową o wartości 30 mln złotych

deutchebank

Sygnity S.A. zawarło Umowę Kredytową z Deutsche Bank PBC S.A, na podstawie której Bank udostępnił spółce linię kredytową o wartości 30 mln złotych. Pozwoli ona na współfinansowanie bieżącej działalności Spółki oraz uruchomienie linii na gwarancje bankowe.

To już druga nowa linia kredytowa pozyskana w tym roku przez Sygnity. W styczniu bieżącego roku linię kredytową przyznał spółce ING Bank Śląski na kwotę 30 mln złotych. Udostępnienie przez Deutsche Bank PBC S.A. nowej linii kredytowej ułatwi spółce realizację bieżących projektów oraz udział w postępowaniach ofertowych, które wymagać będą posiadania znaczących środków własnych, w tym limitów na gwarancje bankowe.

„Dla spółki to dobra wiadomość. Z jednej strony po raz kolejny udało nam się uzyskać finansowanie od nowego banku, który zgodnie z prawem bankowym, dokładnie ocenił naszą bieżącą kondycję finansową, ale także nasze perspektywy. Z drugiej zaś strony zwiększyliśmy swoje możliwości finansowe, co jest niezmiernie ważne w przypadku rozwoju Sygnity. Niektóre nasze plany np. związane z wprowadzaniem nowych usług czy produktów będziemy mogli zdynamizować, przy czym nie zamierzamy zwiększać naszego zadłużenia. Warto też podkreślić, że nowa linia kredytowa została uruchomiona na rynkowych warunkach. Cieszy nas, że kolejny partner finansowy chce uczestniczyć w rozwoju Sygnity. Mając do dyspozycji większe środki finansowe, będziemy mogli jeszcze aktywniej niż do tej pory konkurować na rynku.”- powiedziała Ilona Weiss, Wiceprezes ds. Finansowych Sygnity S.A.