DHL Express mianuje nowych Dyrektorów Generalnych w Europie i obu Amerykach

DHL Express
  • Mike Parra, obecny Dyrektor Generalny na Amerykę Północną i Południową, obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego DHL Express w Europie.
  • Andrew Williams, który obecnie pełni rolę Dyrektora Generalnego DHL Express Kanada, został mianowany nowym regionalnym Dyrektorem Generalnym na obydwie Ameryki.
  • Parra i Williams będą podlegać Johnowi Pearsonowi, globalnemu Dyrektorowi Generalnemu DHL Express i dołączą do Globalnego Zarządu DHL Express.
  • Zmiany w strukturze DHL Express, wiodącej firmy obsługującej międzynarodowe ekspresowe przesyłki lotnicze, wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2024 r.

Mianowania te stanowią wyraz uznania dla silnego przywództwa i zaangażowania w doskonalenie naszych usług oraz przyczynianie się do sukcesu firmy i klientów, zarówno ze strony Mike’a Parry, jak i Andrew Williamsa. Mike ma wiele ważnych osiągnięć na rynkach amerykańskich – utrzymał  wzrost przychodów i zysków, przyczynił się do ekspansji naszej wiodącej międzynarodowej sieci dostaw oraz dbał o zaangażowanie i dobre samopoczucie pracowników, dlatego cieszę się, że będzie kierował organizacją w Europie – powiedział John Pearson, globalny Dyrektor Generalny DHL Express i dodał: – Andrew Williams znakomicie sprawdził się jako lider naszej organizacji w Kanadzie. Podczas swojej kadencji zwiększył przychody niemal czterokrotnie i rozwijał nasz udział rynkowy w tym kraju. Wierzę, że dzięki swojej przedsiębiorczości i zaangażowaniu w innowacje, rozwój ludzi i zadowolenie klientów, będzie kontynuował wzrost DHL Express w Ameryce Północnej i Południowej.

Mike Parra. DHL Express
Mike Parra, DHL Express

Mike Parra swoją karierę w logistyce rozpoczął w DHL Express w 1997 r. Od 2016 r. pełni funkcję Dyrektora Generalnego na obydwie Ameryki. W tym czasie doprowadził do podwojenia wielkości oddziału DHL Express pod względem przychodów, tworząc ponad 12 tys. miejsc pracy i rozszerzając zasięg operacyjny w regionie, ostatnio dzięki nowym regionalnym hubom w USA, Meksyku i Kanadzie oraz lotom w ramach sieci do Argentyny, Chile i Brazylii. Jako nowo mianowany regionalny Dyrektor Generalny na Europę, Parra będzie zarządzał działalnością DHL Express w ponad 60 krajach i terytoriach. Pokieruje zespołem ponad 46 tys. pracowników zajmujących się obsługą powyżej 1,3 miliona klientów.

Andrew Williams, DHL Express
Andrew Williams, DHL Express

Kariera Andrew Williamsa w logistyce rozpoczęła się w 1996 r. Od ponad 20 lat Williams rozwija się w ramach struktur DHL Express na rynku kanadyjskim, gdzie w 2015 r. objął rolę prezesa. W czasie jego kadencji, zespół DHL Express Kanada zwiększył się dwukrotnie,  a kraj stał się jednym z pięciu na świecie o największym wolumenie dostaw przychodzących. Jako regionalny Dyrektor Generalny na Amerykę Północną i Południową, Williams będzie odpowiedzialny za zarządzanie działalnością DHL Express w ponad 55 krajach i terytoriach, kierując zespołem przeszło 27 tys. pracowników, którzy obsługują ponad 600 tys. klientów.