Do zespołu MCI Management SA dołączył Michał Chyczewski

0

Do zespołu MCI dołączył Michał Chyczewski, jako Investment Partner oraz członek zarządu MCI Partners SA. Michał Chyczewski będzie zajmował się transakcjami M&A w funduszu MCI.EuroVentures oraz rozwojem nowych produktów inwestycyjnych i funduszy, związanych z rynkiem infrastruktury oraz nieruchomości.

Michał Chyczewski, przed dołączeniem do zespołu MCI Management SA, był dyrektorem banku w Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) odpowiedzialnym za obszar związany z instrumentami finansowania kapitałowego oraz instrumentami inżynierii finansowej. Wcześniej pracował jako pierwszy wiceprezes w Kredobank na Ukrainie (2009), podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa (2007-2009) odpowiedzialny za transakcje prywatyzacyjne oraz nadzór nad instytucjami finansowymi i instytucjami rynku kapitałowego, starszy ekonomista w Banku BPH w Pionie Międzynarodowych Rynków Finansowych (2004-2007) oraz jako konsultant w Arthur Andersen Polska Sp. z o.o. (od 2003 r.). Jest absolwentem kierunku Metod Ilościowych i Systemów Informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej (2004). Michał Chyczewski wszedł do zarządu MCI Partners SA, nowo powołanej spółki w 100% zależnej od MCI Management SA, do której w pierwszej połowie br. zostanie wniesione MCI Capital TFI SA oraz usługi asset management.

Będzie on odpowiedzialny za transakcje M&A (projekty typu growth i buy-out dla MCI.EuroVentures) oraz za rozwój nowych produktów inwestycyjnych i funduszy związanych z rynkiem infrastruktury oraz nieruchomości.

Czytaj również:  Polski system antydronowy na Bliskim Wschodzie