Domenomania zamienia się w Blockchain Lab SA

0
GPW – sala notowań

Dotychczas notowana na NewConnect Domenomania.pl SA zmienia profil działalności. W marcu br. pakiet większościowy w spółce przejęła firma Mobilum Ltd – twórca innowacyjnego portfela wirtualnego opartego na walutach typu fiat. Nowy Zarząd podjął decyzję o rebrandingu oraz znaczących zmianach w strategii spółki. W następstwie tych wydarzeń miejsce Domenomania.pl SA (DOA) na NewConnect zajęła Blockchain Lab SA (BTC), która zamierza być jednym z liderów polskiego rynku blockchain zarówno w zakresie konsultingu, jak i implementacji technologii w polskich firmach.

Zgodnie z uchwałą giełdy podjętą 20 listopada br. począwszy, od dnia 22 listopada 2018 r. akcje spółki będą notowane pod nazwą skróconą „BLKCHNLAB” i oznaczeniem „BTC”. Blockchain Lab SA ma stać się inkubatorem projektów biznesowych opartych o Token Sales i ciałem doradczym w zakresie wdrażania w polskich firmach technologii blockchain. Spółka ma również ambicje, by być platformą komunikacji b2b między rodzimymi podmiotami,
a azjatyckim biznesem – stąd plany stworzenia zagranicznych oddziałów i cyklicznych, międzynarodowych konferencji dedykowanych przedsiębiorcom.

Już pod nowym szyldem skupimy się przede wszystkim na tym, aby odkrywać i rozwijać   zupełnie nowy obszar jakim jest technologia blockchain. Spółka będzie oparta na trzech filarach: będzie funkcjonowała jako wehikuł inwestycyjny wykorzystujący Token Sales dla perspektywicznych projektów biznesowych, z drugiej strony będzie również doradzała polskim firmom w zakresie wdrażania i wykorzystywania technologii blockchain. Trzeci filar to budowa platformy b2b łączącej polski biznes z inwestorami i firmami azjatyckimi. Już wkrótce zamierzamy wprowadzić do kalendarza biznesowego kilka stałych wydarzeń, które wzmocnią wzajemne relacje. Azja to obecnie najdynamiczniej rozwijający się w zakresie blockchain region na świecie, zatem jest to nasz naturalny kierunek ekspansji. Pozytywnego wpływu nowej strategii na wynik operacyjny spodziewamy się już w tym roku.” – wyjaśnia Przemysław Maliszewski, wiceprezes zarządu Blockchain Lab SA.

Zmiana strategii koresponduje z doświadczeniem obecnej kadry zarządzającej. Kariera piastującego stanowisko prezesa Ismaila Malika jest od lat ściśle związana z nowymi technologiami. Prezes jest aktywnym działaczem na rzecz popularyzacji projektów opartych na technologii blockchain oraz redaktorem naczelnym ICO Crowd – magazynu, jednego z pierwszych, poruszającego się w tematyce ICO, który dociera do międzynarodowej społeczności. Uczestnictwo w wielu konferencjach oraz praca w roli doradcy przy szeregu projektów wykorzystujących technologię blockchain sprawiły, że dziś uznawany jest w międzynarodowym środowisku za jednego z najbardziej wpływowych ekspertów w tej dziedzinie. Budowaniu wartościowej spółki akcyjnej sprzyjać będzie również doświadczenie ekspertów z Mobilum Ltd., większościowego udziałowca Blockchain Lab. To grupa osób od lat ściśle powiązana z branżą fintech, na czele z założycielem Mobilum – Wojciechem Kaszyckim.

„Blockchain to obecnie jedna z najbardziej perspektywicznych i najdynamiczniej rozwijanych technologii na świecie, która przebojem podbiła różne dziedziny. W związku ze swoją specyfiką odgrywa szczególną rolę np. dla powstających startupów, stwarzając szansę na jakościową zmianę we kwestii finansowania ich biznesowej ekspansji. Coraz więcej osób dostrzega przewagi blockchain. Wpływa na to z jednej strony innowacyjność samej technologii, a z drugiej popularność kryptowalut. I o ile same kryptowaluty to tylko jedna z konsekwencji działania blockchain, to już sama technologia ma potencjał, który może w niedługiej przyszłości gruntownie zmienić nie jedną branżę. Dlatego stawiamy na blockchain i chcemy zarówno doradzać w jego kwestii, implementować technologię, ale też przeprowadzać Token Sales dla najciekawszych biznesowo startupów.” – dodaje Wojciech Kaszycki z Mobilum Ltd.

Blockchain Lab SA (BTC), w ramach swojej grupy powołała także nowy podmiot – MTF Development (KRS 0000758971). Jego celem jest realizacja projektów informatycznych
w zakresie rynków elektronicznych i rozproszonego rejestru papierów wartościowych opartych na technologii blockchain.

Dodatkowo Blockchain Lab SA (BTC) uruchomiła pierwszy inkubowany projekt AlgoChain. Umożliwi on automatyczny trading na rozporoszonych rynkach elektronicznych, opartych na technologii blockchain. AlgoChain zawiera m.in. pricing engine – system analitycznego ustalania ceny rynkowej. Rozwiązanie jest podłączone do 15 międzynarodowych giełd, a na początku stycznia 2019 roku, Spółka planuje jego komercjalizację. – „Mamy już pierwszych użytkowników testujących w środowisku beta. Co więcej, zanotowaliśmy już przychody
z implementacji tej technologii.”
– dodaje Wojciech Kaszycki.