Grupa BEST uruchamia spółkę córkę we Włoszech

0

BEST Italia S.r.l zajmie się działalnością windykacyjną na rynku włoskim, co docelowo ograniczy konieczność zlecania czynności windykacyjnych podmiotom zewnętrznym. Rozpoczęcie działań windykacyjnych spółki nastąpi po uzyskaniu przez BEST Italia stosownej licencji wymaganej przez przepisy prawa włoskiego. 100% udziałów BEST Italia S.r.l z siedzibą w Mediolanie zostało objęte przez BEST S.A.

Krzysztof Borusowski, prezes BEST
Na zdj. Krzysztof Borusowski, prezes Best [fot: best.com.pl]
„BEST Italia od dłuższego czasu było częścią naszej strategii – chcemy umocnić naszą pozycję w branży windykacyjnej na rynku włoskim, kształtować go i być częścią jego rozwoju. Rynek ten traktujemy bardzo poważnie. We włoskim systemie bankowym jest 300 mld euro nieobsługiwanych kredytów. Przynosi to opłakane skutki gospodarcze i jest jedną z istotnych przyczyn obecnych problemów tego kraju. Oczekujemy, że rozpoczęcie świadczenia usług windykacyjnych przez BEST Italia wpłynie na podwyższenie efektywności operacyjnej oraz kosztowej Grupy BEST – powiedział Krzysztof Borusowski, prezes zarządu BEST S.A.

Po trzech kwartałach 2018 roku Grupa BEST osiągnęła przychody z działalności operacyjnej na poziomie 163,9 mln zł, a  zysk netto wyniósł 49,6 mln zł i wzrósł o 7% r/r. Pełna EBITDA gotówkowa wyniosła 159,2 mln zł – co oznacza wzrost o 32%. Wartość portfeli wierzytelności na koniec Q3 2018 roku wyniosła ponad 1 mld zł. Poziom spłat wierzytelności wyniósł 228 mln zł, w tym należnych Grupie BEST 199 mln zł – czyli odpowiednio o 9% i 13% więcej niż po trzech kwartałach 2017 roku.

Czytaj również:  KiK podsumowuje pierwsze miesiące 2019 roku